(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МІКРОЗЕЛЕНЬ І ПРАВИЛА ЇЇ ВИРОЩУВАННЯ ВДОМА

 «Мікрозелень». З недавнього часу це слово все більше на слуху. Що це? Петрушка і кріп карликових розмірів? А може бути, компактні приправи для космонавтів? Або дрібні найпростіші, видатні тільки під мікроскопом? Не будемо ламати голову і дізнаємося, що стоїть за цим загадковим терміном!

Виявляється, мікрозелень, – не штучний препарат і не БАД, а поросль молодих рослин, що випустили до двох – трьох листочків. Її активно використовують у їжу прихильники здорового способу життя і вегетаріанці. Вона натуральна, абсолютно безпечна, і дуже корисна!

А головне, новий кулінарний і дизайнерський тренд завжди у Вас під рукою. Вона прекрасно росте на підвіконні і радує око свіжістю зелених стеблинок.

Розмір не має значення!

Можна, звичайно, почекати поки рослина знайде звичайні розміри. Але це не має сенсу, а навіть навпаки! Проросла зелень, за твердженням дієтологів, живий організм «на піку своєї активності»!

Вона насичена вітамінами, мікроелементами, ферментами, які добре засвоюються організмом, заодно очищаючи його від шлаків, так як багата каротиноїдами (ці речовини виконують функції антиоксидантів в організмі людини. Провітаміни А, на приклад, є попередниками вітаміну А [2]).

Про незаперечною користь мікрозелень!

При регулярному вживанні проростків пройде хронічна втома, підвищується життєвий тонус, налагоджується обмін речовин в тілі людини. Що не може не позначитися на поліпшенні його зовнішнього вигляду. І, не побоїмося цього слова, комплексному омолодження!

Отже!

1.Мікрозелень багата мінеральними речовинами і вітамінами, що особливо актуально в зимово – весняний період.

2.Використані в їжу запаси швидко надолужувати, тому що на пророщування йде в середньому півтора тижні.

3.Її можна вживати в сирому вигляді. Як самостійне, приємне на смак блюдо, так і приправляючи всілякі салати.

4.Малозатратне і доступне вирощування (на підвіконні).

З чого вирощують мікрозелень?

Та практично з будь-якої овочевої культури. І це тільки ще один плюс до її достоїнств Залежно від сорту смак вона буде мати різний. А значить кількість страв, в яких вона може бути використана, значно розшириться! Наведемо кілька прикладів:

1.Редис. За смаком гоструваті, з гірчинкою. Як і звичайний редис можна використовувати в салатах з майонезом, яйцем, рослинним маслом.

2.Шпинат. Нещодавно з’явився на наших овочевих прилавках, але завоював велику популярність через велику кількість в складі білків і заліза. Додаємо в салати.

3.Кресс-салат. Відмінне доповнення практично до будь-якої страви. Збагачений йодом! Рекомендується людям з пониженим вмістом цієї речовини.

4.Рукола. Ці паростки рекомендовані як приправа до рибних і м’ясних страв. Багата аскорбинкой і флавоноїдами.

5Капуста. Її можна поставити в окремий ряд. Пророщуємо будь-які види, але всі вони мають антиканцерогенними властивостями.

6.Гірчиця. Ну куди без неї? Хороша і як добавка до бутербродів, до м’ясних, рибних страв. Вітаміни С і Е – дієва профілактика від застуди та грипу.

Серед інших, хочеться особливо виділити паростки пшениці і вівса. Концентрація вітамінів С, Е, К, а також магнію, кальцію і заліза в їх проростках значно вище, ніж в визріли колоску. Крім поживних, вони мають яскраво виражені лікувальні властивості. Показані до вживання при діабеті та анемії. Зміцнюють імунітет і нервову систему.

Як виростити мікрозелень?

Досить просто, це може зробити навіть п’ятирічна дитина!

ВАЖЛИВО! Розсада любить світло і тепло, тому виділіть для неї місце на підвіконні або полицях з південного боку, без протягів.

У будь-якому магазині для садівників, «екопітанія», навіть в спеціальних відділах супермаркетів можна придбати як саму розсаду, так і пристосування для її пророщування. Саму ємність легко замінити марлечкой, серветками, складеними в кілька шарів і змоченими водою, розмістити в неглибокому блюді або підносі.

Вибір знавців падає на тару з глини, скла та дерева, тобто матеріалів, максимально наближених до природи. Існує багато різних способів пророщування мікрозелень. Ми розповімо вам про двох, найбільш популярних і доступних, – з землею, і без землі.

Вирощування мікрозелень в землі

Давайте крок за кроком опишемо весь процес;

1.Замочіть на кілька годин вибрані Вами насіння. Щоб вони краще проростали, їм потрібно набрякнути. Для цього підійде будь-який пластиковий стаканчик.

2.Злийте воду і промийте зернятка.

3.Розподіліть рівномірно землю по дну контейнера, висотою приблизно 5-7 см. Всприсніте водою.

4.Розподіліть зернятка не дуже густо, знову злегка присипте землею і всприсніте водою.

5.Помістіть, як ми вже згадували, тару в світле і тепле місце, час від часу зволожуючи землю.

Чекайте результат! Як тільки у паростка з’явилися перші два листочка, можна збирати урожай! (Бадилля зрізайте дуже акуратно, тоді ви не нашкодите наступним «поколінням»).

Вирощування мікрозелень без землі

Цей спосіб не так сильно відрізняється від попереднього, але є і свої особливості. Також замочуємо паростки, промиваємо їх, щоб уникнути утворення цвілі, а потім:

1.На дно контейнера кладемо марлю (як уже згадувалося, складену в 5-6 шарів), а зверху – підготовлені насіння.

2.Розподіляйте їх на поверхні рівномірно, щоб до них однаково надходив кисень у достатній кількості.

3.Всприсніте водою.

4.На лоток натягніть харчову плівку і зробіть кілька невеликих отворів, для вентиляції.

5.Не забувайте обприскувати вихованців водою, в пустелі ростуть тільки саксаули.

Цікаво, що рослини можна вирощувати в одному лотку як одного виду, так і різного роду сортів.

Після того, як перша партія буде з’їдена, приберіть корінці з ємності, вимийте її, і … запускайте процес спочатку.

В інтернеті можна знайти велику кількість рецептів найрізноманітніших блюд, приготованих з пророщених злаками. До слова, порадуйте близьких ось таким салатом «на швидку руку»!

Салат «Чудовий настрій!»

Вам знадобляться:

1.Яблуко (напівсолодке) – 1 шт.

2.Морква – 1 шт.

3.Креветки (відварені і очищені) – 200 гр.

4.Оливкова олія або винний оцет для заправки (в пропорції 1: 4).

А далі все дуже просто. Морквина і яблуко перетіраются, креветки дрібно ріжуться. За смаком можна додати трошки рубаних волоських горіхів. Весь склад перемішується разом із заправкою і зверху викладаються пророщені злаки редису. Страва розрахована на 3 персони. Смачного!

Про дизайн!

Уявляєте, цікаво оформлена розсада може стати оригінальним елементом декору в дизайні будинку і присадибної ділянки. Підберіть керамічні або дерев’яні поддончікі, посадіть мікрозелень різних сортів у вигляді геометричних фігур. Або розставте на поличках на різних рівнях.

У Вас вийде маленький чудовий садок. У той час, коли за вікном все ще тільки починає проростати, в квартирі або в будинку на присадибній ділянці у Вас вже настане літо.

І ще раз хвалебні слово мікрозелень!

Вирощування таких чудових за своїми якостями злаків має ще один безперечний плюс! Ви самі підбираєте злаки, які Вам до душі. З любов’ю вирощуєте їх в посуді, наповнюючи її інгредієнтами, якість яких не викликає сумнівів. А значить можете бути абсолютно спокійні і впевнені в користі продукту, який потрапляє на «обід» всієї Вашої родини!

http://pobudova.in.ua

 

Добавил: CNTB, 16.04.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 369 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0