(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Справжня зимова казка: як святкують Різдво та Новий рік у Польщі

24 ЗАКОРДОН.-21.12.2021

Напередодні зимових свят у Польщі панує особлива атмосфера. Центральні вулиці міст прикрашені декораціями, а люди радісно метушаться у пошуках подарунків для рідних та близьких. Різдво та Новий рік – чудовий період, аби відкрити для себе цю країну по-новому, або ж просто відпочити від робочих буднів.

Закордон24 та TransferGo підготували для вас перелік найкращих зимових локацій. Що варто знати про новорічні та різдвяні свята у Польщі – читайте у матеріалі.

Різдво – сімейне свято

Різдво у Польщі традиційно святкують колі найближчих. 24 – 26 грудня навіть у великих містах країни панує тиша та спокій. Торгові центри та ресторани не працюють, а на вулицях – майже пусто. Все тому, що цей час заведено проводити з родиною. Поляки заздалегідь прикрашають свої домівки різноманітними декораціями. Так їм вдається по-справжньому відчути атмосферу Різдва. За даними дослідження, близько 92% роблять це щороку. Ялинка тут також є традиційним елементом свята, як і у більшості європейських країн. Цьогоріч понад 96% місцевих жителів планують прикрашати святкове дерево. При цьому, близько 85% щороку купують нові ялинкові декорації. Цікаво, що витрати на подарунки та прикраси серед у країні зросли, якщо порівнювати з 2020 роком. Ймовірно, люди оговтуються після пандемії й знову готові святкувати пишніше. Втім, більшість громадян все ж надають перевагу домашньому святкуванню, аніж різдвяній мандрівці. Лише 20,8% поляків планують поїздки на Різдво та Новий рік. Цей показник є більшим, ніж у 2020 році, але набагато нижчим ніж у 2019 році. Адже у країні все ще діють коронавірусні обмеження.

Святкові страви на Різдвяний стіл

Поляки збираються на святкову вечерю, яку також називають Вігілія, 24 грудня. На столі у кожної польської родини обов'язково є червоний борщ з вушками або грибний суп, вареники, запечений карп. А з десертів – sernik, тобто домашній сирний пиріг. Загалом готують 12 страв, як і в Україні. Різдвяну вечерю поляки починають з традиції спільного частування облатками. Це – дуже тонкі білі коржики хліба, випеченого з білого борошна та води без додавання дріжджів. Часто на них зображають Діву Марію з малим Ісусиком або Вифлеємську зірку. Різдвяна облатка є символом примирення й прощення, дружби та любові.

Де зустріти Новий рік у Польщі

На відміну від Різдва, святкування Нового року у Польщі є більш гучним. Зазвичай організовують вечірки в нічних клубах або ресторанах, святкують до пізньої ночі, але й не до самого ранку, як звикли ми в Україні.

Варшава. Польська столиця – чудове місце, щоб зустріти Новий рік, адже у цьому місті завжди вирує насичене нічне життя. Попри холодну зимову погоду, у святкову ніч сотні людей щороку збираються у різних локаціях міста. Щоб зігрітися гарячим шоколадом або запашним глінтвейном, можна відвідати ярмарок на Замковій площі. Там встановлена головну ялинку країни, а у ніч проти 1 січня проведуть масштабне світлове шоу. На площі Старий ринок у Варшаві облаштований каток. Зазвичай він приймає відвідувачів упродовж всією ночі напередодні Нового року. Це чудова розвага як для дітей, так і для дорослих. Наймасовіше святкування Нового року у Варшаві відбувається на площі Дефіляд, що біля Варшавського Палацу культури і науки. Це, до слова, друга за висотою будівля у Польщі та шоста у всьому ЄС – вона сягає аж 237 метрів. У новорічну ніч там влаштовують святкові гуляння, які зазвичай супроводжують запальним концертом.

Вроцлав. Особлива атмосфера панує на Новий рік й Вроцлаві. Казкової атмосфери цьому місту додають статуетки гномиків, заховані на різних вуличках. Таких там є щонайменше 300. Напередодні свят у центрі Вроцлава, на початку вулиці Свидницької, облаштовують великі ворота. Їх охороняють гігантські гноми, зокрема – Презентус, улюбленець дітвори. Кажуть, якщо тричі доторкнутися до його ковпака й у цей час загадати бажання, воно неодмінно має збутися.

Гданськ. На свята у Гданську організовують багато тематичних заходів, де можна по-справжньому повеселитись та відпочити. Окрім традиційного ярмарку, там влаштовують парад ангелів. Крім цього, у місті працює пошта Святого Миколая. Для дітвори є можливість покататися на венеціанській каруселі та ковзанці. А для дорослих – насолодитися польською традиційною кухнею й морепродуктами з Балтійського моря.

Краків. Популярний різдвяний ярмарок у Кракові відкрився на площі Ринок поблизу Суконних рядів ще наприкінці листопада. Діятиме він до 2 січня, тож не пропустіть можливості й встигніть відвідати. Цьогоріч там будуть представлені не лише місцеві підприємці, але й продавці з Литви, України, Словаччини та Угорщини. Для відвідувачів підготували різноманітний асортимент: це й новорічні прикраси, й смаколики, й інші вироби.TransferGo  рекомендує обов'язково скуштувати марципани, медові пряники, краківську кашу з родзинками та традиційний грибний суп. Варто також перевірити міську афішу, аби дізнатися графік святкових концертів.

Що робити українцям, які на свята залишилися в Польщі – поради від TransferGo:

Аби відпочити від міської рутини, пропонуємо поїхати у гори – Бескиди, Татри, Судети чи Карконоші. Зупинитися можна у готелях, апартаментах або ж у затишних невеличких будиночках у лісі. Бюджет на добу проживання коливається від 70 злотих і до понад 400 за людину, залежно від умов. Порівняти доступні пропозиції можна за допомогою ресурсу nocowanie.pl. Можна залишитися вдома, приготувати смачну вечерю, запросити друзів або подивитися цікаві фільми або серіали, на які зазвичай не вистачає часу. Адже Різдво та Новий рік – це насамперед час, який варто приділити собі та найріднішим. Для родинного відпочинку варто розглянути парки батутів, відвідування термальних басейнів. Там навіть можна відсвяткувати Новий рік. Ще одне місце, на яке варто звернути увагу, це один з найбільших в Європі аквапарк – Suntago. Крім цього, можна й просто піти в кіно, наприклад Helios, який часто влаштовує покази фільмів українською мовою. Після перегляду кіно можна продовжити вечір на ковзанці просто неба або відвідати село Святого Миколая в Балтові.

https://zakordon.24tv.ua/

 

Добавил: CNTB, 31.12.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 293 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0