(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

В ОАЕ НАВЧИЛИСЯ ВИРОЩУВАТИ ОВОЧІ ТА ФРУКТИ БЕЗ ГРУНТУ ТА ВОДИ: У ЧОМУ СЕКРЕТ?

Вертикальне сільське господарство покликане вирішити проблему забезпечення овочами і фруктами в ОАЕ і в усьому регіоні. В Об'єднаних Арабських Еміратах в середньому всього 12 дощових днів на рік. І всього один відсоток території країни, що складається з семи еміратів, придатний для ведення сільського господарства. Тому не дивно, що 80 відсотків аграрної продукції в ОАЕ імпортують. Але нещодавно тут вирішили самостійно вирощувати сільськогосподарські культури, щоб покривати потребу в продовольстві.

Рішення проблеми

Головні сподівання - на вертикальне сільське господарство, в розвиток якого ОАЕ інвестують мільйони доларів. Мова йде про високотехнологічні агропромислові комплекси, які функціонують без дотримання умов, необхідних для традиційного сільського господарства.

Компанія Pure Harvest Smart Farms у 2017 році побудувала в Абу-Дабі першу вертикальну теплицю, в якій рослини вирощують без ґрунту в кілька ярусів, за допомогою світлодіодного освітлення і спеціальної системи зрошення, що дозволяє економити воду для поливу і швидше збирати врожай. Ефективність такого методу говорить сама за себе: для того щоб салат виріс в нормальних умовах, тобто на полі, необхідно 30-40 днів. У вертикальній теплиці для цього достатньо 10-12 днів". У 2021 році в таких теплицях планують вирощувати близько 800 видів різних сільгоспкультур.

Переваги вертикального сільського господарства

Переваги вертикальних теплиць в тому, що для вирощування рослин в них практично не потрібен ґрунт, а потреба в воді на 95 відсотків менша, ніж при традиційному сільському господарстві. А це надзвичайно важливо для ОАЕ.

Усередині вертикальних теплиць рослини вирощують двома способами. Перший – гідропоніка: необхідні мінерали та поживні речовини рослини отримують із спеціального розчину, який знаходиться навколо коренів. Другий – аеропоніка: поживні речовини рослинам доставляються у вигляді аерозолю.

На потреби сільського господарства йде 70 відсотків усіх запасів прісної води на землі. Оскільки в ОАЕ для вирощування сільськогосподарських культур використовуються тільки ґрунтові води, це є справжньою проблемою. Тому такі теплиці покликані вирішити її.

Питання екології та продовольчої безпеки

В ОАЕ вода дуже дорога, а електроенергія – навпаки – дешева. Для забезпечення роботи такої теплиці необхідна безперебійна подача електроенергії. Адже весь процес вирощування рослин таким способом дуже енерговитратний, він відбувається за допомогою світлодіодного освітлення і роботи систем вентиляції і охолодження повітря.

Якщо говорити про вплив на навколишнє середовище, то високе енергоспоживання таких теплиць викликає питання, адже велика частина електроенергії в регіоні виробляється з невідновлюваних джерел, що сприяє збільшенню викидів CO2 в атмосферу і є причиною глобальної зміни клімату. Тому крім вирішення проблеми продовольчої безпеки при впровадженні нових технологій необхідно думати і про охорону навколишнього середовища. У Саудівській Аравії, на відміну про ОАЕ, компанія Pure Harvest будує теплиці, оснащені сонячними батареями. Таким чином, енергія буде отримуватись із відновлювальних джерел – і виробництво овочів та фруктів не принесе шкоди навколишньому середовищу.

Інтерес до "зеленої енергетики" в регіоні проявляється не менш сильно, ніж бажання убезпечити себе від дефіциту продовольства в разі посухи або пандемії. До 2050 року ОАЕ хочуть покривати половину всіх потреб в електроенергії за рахунок відновлюваних джерел.

Вертикальні теплиці використовують більше енергії, ніж виробництво сільгосппродукції звичайним способом. Але витрати на транспортування продукції, наприклад, на літаку або морем, в першому випадку відсутні. Крім того, при вирощуванні овочів і фруктів в самому регіоні використовується менше води і пестицидів, а споживачі отримують набагато свіжіший товар за рахунок того, що доставка відбувається набагато швидше.

 

 https://mizez.com/new

 

Добавил: CNTB, 16.04.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 326 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0