(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Бібліотека Ескоріалу

Королівська бібліотека Монастирю Ескоріал – дивовижна перлина Іспанії, у якій  зберігаються справжні шедеври літератури.

Монастир Ескоріал – монастир, палац і резиденція короля. Одна з цілей будівництва  Філіпом II Ескоріалу - створення пантеону для його батька, імператора Карла V. Тут покоїться прах всіх наступних королів Іспанії. Він повинен був стати одночасно резиденцією короля, монастирем, пантеоном і витвором архітектурного мистецтва. Одна з галерей  відведена під бібліотеку. Король особисто стежив за ходом будівництва.

Філіп колекціонував книги з усього світу, і цілком природно, що одного разу він захотів створити свою бібліотеку - бібліотеку короля, який любив читати.

Розміри приміщення, виділеного під зберігання книг, тоді здавалися колосальними: 60 метрів в довжину, 10 - в ширину і майже стільки ж у висоту. Король жваво цікавився, як влаштовані бібліотеки інших монархів. Щире захоплення у Філіпа викликала бібліотека Ватикану. Тому він запрошував до себе італійських майстрів, які розписували стіни Ватикану.

За цим прикладом він замовив розпис стін і напівкруглої стелі. Майстер Тібальді разом зі своєю дочкою прикрасили стелю алегоріями семи наук - граматики, риторики, діалектики, арифметики, геометрії, астрономії і музики. А торцеві стіни були присвячені теології та філософії - головним, на той час, наукам. Для книг і манускриптів відомому архітектору Хуану де Еррера були замовлені спеціальні книжкові шафи. У цих різьблених стелажах книги стоять досі. Всі фоліанти звернені палітуркою до стіни. Століття тому існувало тверде переконання, що сонячне світло псує матеріал, з якого виготовляються книги. Тому багато прикрашені палітурки ховалися від сонця, а обрізи книг покривалися тонким шаром золота. Існує і ще одна версія такого дивного розташування томів. У бібліотеці Філіпа було багато заборонених книг. Ховаючи палітурки, король сподівався зберегти в таємниці імена авторів. Сьогодні бібліотека Ескоріалу єдина, де книги встановлені ось таким незвичайним чином.

Папа Римський Григорій XIII був в захваті від королівського зібрання. За легендою, він вигукнув: «Кожен, хто вкраде звідси книгу, буде відлучений від церкви!» Так це було чи ні - але ця фраза витіснена над входом до бібліотеки. На момент смерті Філіпа бібліотека налічувала близько 14 тисяч томів. Сьогодні, доповнена його нащадками, ця кількість збільшилася до 40 тисяч. Бібліотека Ескоріалу зберегла рукописи святого Августина, святої Терези і Альфонсо Мудрого, праці Еразма Роттердамського, Дюпере, Коперника, роботи античних майстрів, арабські манускрипти з медицини, релігії, філософії, права, історії. В окремому  залі знаходяться ілюстровані гімни, карти, глобуси і астрономічні інструменти. А головне - бібліотека, яка розпочала своє існування у 16 сторіччі, досі працює!


На тій горі був встановлений високий трон для короля Іспанії 
Філіпа II, з якого він спостерігав за будівництвом Ескоріалу. 





З іспанськими друзями

 

http://the-legends.ru/articles/271/biblioteka-eskoriala/

https://tripmydream.com/media/podborki/11-bibliotek-v-kotoruh-hochetsja-zameret-ot-vostorga

https://sergeyurich.livejournal.com/831218.html

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB

Добавил: CNTB, 29.09.2019, в категорию Дозвілля
Просмотров: 659 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0