(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Святкуємо Масляну

Понеділок — зустріч. На Україні Масляна — це час, який потрібно присвятити доброму спілкуванню з близькими, рідними, друзями, а також доброчинності.  Святкування починалося з понеділка. Млинці пекли чоловіки. Це були різні млинці, з начинкою або без, а також готували вареники ,ватрушки і оладки. Жінки, залишивши свої домашні турботи, відправлялися в корчму прийняти по чарці.
 

Вівторок — загравання. На гуляння виходила молодь, народ починав активно ходити одне до одного в гості. У сім’ях готували пиріжки та вареники з сиром, галушки з сиру, оладки. Заміжні жінки знову збиралися на посиденьки і веселилися.
Середа — ласуня. Вважалося, що в середу потрібно з’їсти стільки млинців, скільки душа забажає. Тому в кожному будинку накривали багатий стіл. Особливо готувалися тещі, адже саме в цей день до них у гості просто зобов’язаний був заглянути зять. Зазвичай для частування готували і млинці, і вареники, причому з різною начинкою.

Четвер – розгуляй. З четверга роботи по господарству припинялися, а святкування розгорталися на всю широчінь. Народ вдавався до всіляких потіха, влаштовувалися катання на конях, кулачні бої, різні змагання, які супроводжувалися поїданням млинців і всіляких страв. 
 

П'ятниця — тещині вечірки. В цей день теща зі своїми подругами і родичами приходила з візитом в гості до зятя на млинці, а млинці в цей день пекла вже її донька.
 

Субота — золовчині посиденьки. Масляниця — свято, що зміцнює сім’ю. Тому згадували і ще про одну родичку (якщо така була) — сестру чоловіка. Для неї готували спеціальний подарунок і в суботу звали в гості на млинці.
 

Неділя — проводи Масляної або прощена неділя
В цей день потрібно було обійти всіх родичів і знайомих, і попросити у них вибачення за умисні або несвідомі образи, щоб вже на наступний день розпочати Великий пост з миром в душі. У цей день ходили і на кладовище, щоб пом’янути близьких і залишити на могилах млинці. А ввечері родина знову збиралася за великим столом. Головна страва, як не дивно, вже не млинці, а вареники з сиром і сметаною. Сир з останнього вареника вважався магічним.

 

Добавил: CNTB, 21.02.2017, в категорию Харчові родзинки. Рецепт тижня
Просмотров: 662 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0