(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Фальсифікація продуктів

Фальсифікація. Це явище супроводжує нас у всьому і щодня. Підробка та фальсифікація харчових продуктів існує практично у всіх країнах з давніх часів. Особливо гострою ця проблема стає в 18-19 ст. В багатьох країнах приймається законодавство про кримінальну відповідальність в цій галузі: Франція (1851 р.), Італія (1890 р.), Бельгія (1891 р.), згодом Англія, Австрія, Швейцарія. В царській Росії відповідний закон запроваджено ще за часів Петра I.

А цікаво, до яких хитрощів вдавалися виробники продуктів, наприклад, 100 років тому назад?

 

Відкриваємо книгу “Фальсификация важнейших пищевых продуктов” 1918 року  видання. Наприклад, поширений і до теперішнього часу спосіб реалізацїї молока., розбавленого водою. Для надання характерного для молока солодкуватого смаку, домішували тростинний цукор, глюкозу. Часто до молока додавали поташ та соду (для попередження прокисання). Підмішували також розтерті зварені баранячі мізки, цією маніпуляцією заміняли знятий з молока молочний жир.

До муки для збільшення ваги недобросовісні виробники та продавці підмішували важкий шпат, гіпс, крейду.

Чай фальсифікувався різноманітними способами. До натурального чаю додавали листя дуба, ясеня, тополі, верби, терну. Для привабливого кольору підмішували кампешеве дерево, солі заліза.

От що описано з приводу фальсифікації горілки :”Нормальная водка содержит в себе  35-54 %” алкоголя. Налитая в стакан водка должна немного пениться, подобно спирту. Для придания слабой водке способности пениться в водку приливают серной кислоты.”

 

Михайлов М. Фальсификация важнейших пищевых продуктов.-Одесса: Книгоиздательство А.А. Ивасенко, 1918.- 56 с.

 

Корисні поради по добору якісних продуктів подає сучасна книга “Экспертиза качества и обнаружения фальсификации продовольственных товаров”(2003 р.)

До прикладу, щоб визначити, який чай запакований в коробці – крупнолистовий, різаний, гранульований - необхідно знати, як в світі прийнято маркувати чай:

  • Pekoe  -  крупнолистовий, недокручений;
  • Orange Pekoe (OP)  - крупнолистовий чай;
  • Broken Orange Pekoe (BOP)  - нарізане чайне листя;
  • Dust – чайний пил;
  • CTC  - гранульований чай

Щодо горілчаних виробів необхідно знати, що їх основою має бути етиловий харчовий спирт-ректифікат. Етиловий спирт отримують тільки із харчової сировини (зерно, картопля, патока та ін.). В залежності від міцності та змісту домішок спирт ректифікований виготовляється чотирьох сортів: “Люкс”, “Екстра”, спирт вищої очистки та 1-го сорту.

 

Дмитриченко М.И. Экспертиза качества и обнаружение фальсификации продовольственных товаров: Учеб. пособие. – СПб: Питер, 2003. – 16- с.:ил.

 

Усіх, хто цікавиться питаннями безпеки харчової продукції, підробок, фальсифікації, запрошуємо до бібліотеки.  До кінця жовтня в читальному залі бібліотеки демонструється виставка «Фальсифікація харчової продукції».

Добавил: CNTB, 23.10.2016, в категорию Презентація книги
Просмотров: 843 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0