(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Презентація книжкових новинок «Хлібобулочні, макаронні, кондитерські вироби, харчові концентрати»

Харчова промисловість – пріоритетна, стратегічно важлива галузь України, на сьогодні здатна забезпечувати потреби внутрішнього ринку, а також і світового. Стратегія подальшого розвитку харчової галузі передбачає запровадження інноваційних, науково обґрунтованих, технологій.

На презентації розглядаються книги з нових надходжень до бібліотеки.

 

Харчові технології. Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів: навч. посіб./О.В. Самохвалова, З.І. Кучерук, С.Г. Олійник, за ред. О.В. Самохвалової. - Харків: ФОП Бровін О.В. , 2019.-284 с.

Навчальний посібник підготовлений колективом викладачів Харківського державного

університету харчування та торгівлі За своїм змістом, якісними параметрами видання відповідає вимогам нових державних освітніх стандартів. Особливості посібника полягають у більш розлогому розгляді технологій хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчових концентратів.

У виданні наведено загальну характеристику виробництва, кваліфікацію, асортимент продукції; охарактеризовано сировину, наведено технологічні схеми, описано якість готових продуктів, умови і терміни їх зберігання.

Навчальний посібник складається з п’яти розділів, у кожному з них подано відповідні технології, які розглядаються за загальним алгоритмом.

Перший розділ висвітлює технологію борошна, крупів, цукристої сировини (цукру, патоки, крохмалю),  які є основною сировиною у виробництві даних продуктів.

У другому розділі висвітлюється технологія хлібобулочних виробів. Надано загальну характеристику і асортимент хлібобулочних виробів та сировини, що застосовується в хлібопекарському виробництві. Розглянуто технологічні стадії приготування виробів, умови і терміни зберігання, вимоги до якості даного продукту. Розкриваються особливості виробництва окремих видів хлібобулочних виробів – бубликів, соломки, сухарів.

Третій розділ подає матеріал з технології макаронних виробів: загальна характеристика та асортимент виробів, властивості сировини, вимоги до якості виробів, умов та термінів зберігання. Звертається увага на види відходів макаронного виробництва та їх переробку.

В четвертому розділі викладено технології найбільш популярних цукристих кондитерських виробів: карамелі, цукерок, мармеладно-пастильних виробів, шоколаду та шоколадних виробів, ірису, драже, халви. Також в розділі розкрито технології борошняних кондитерських виробів: печива, пряників, вафель.

П’ятий розділ за прийнятою схемою подає матеріал з технології харчових концентратів - це обідні страви, сухі сніданки, вівсяні дієтичні продукти.

До посібника розроблений тлумачний словник, який надає пояснення термінів та понять, що стосуються технології відповідних харчових виробів. У списку літератури наведено понад тридцять друкованих джерел інформації, опрацьованих авторами і рекомендованих користувачам для вивчення.

Навчальний посібник рекомендований студентам відповідних спеціальностей, аспірантам, викладачам, слухачам курсів підвищення кваліфікації, інженерам та технологам, зайнятих в галузях харчових виробництв. 

 

Збірник рецептур борошняних кондитерських і здобних булочних виробів: навч.-практ. посіб./уклад.О.В. Павлов. - 2-е вид., доповн. - К:Профкнига, 2019. - 342 с.

Збірник рецептур борошняних кондитерських і булочних виробів підготовлений для кондитерських виробництв, закладів громадського харчування. Складений на основі класичного збірника радянських часів та доповнений рецептурами з використанням сучасних технологій та інгредієнтів. Відповідно до цього рецептури згруповані за розділами: класичні рецептури, сучасні рецептури.

Збірник належить до технологічних нормативних документів на рівні з чинними ДСТУ і містить єдині вимоги до технологічних процесів, готової продукції з дотриманням відповідних санітарних правил виготовлення та зберігання. Подаються норми витрат сировини на вироблену продукцію. 

Збірник включає тринадцять груп виробів: торти, тістечка, кекси і рулети, здобні булочні вироби, вироби зниженої калорійності; крекери і снеки; затяжне печиво; печиво з тіста з короткою структурою; вироби, що виготовляються методами екструзії та відсадження тіста; дрібне бісквітне печиво; вафельні вироби; начинки і глазурі. Представлені також рецептури для напівфабрикатів, що входять до складу готових виробів відповідно до технологічних інструкцій.

До збірника включені авторські рецептури, які можуть зацікавити майстрів - кондитерів.

Автори – переможці телевізійного проекту «Майстер Шеф Україна», Лауреат Чемпіонату світу з кондитерського мистецтва в Парижі та засновник громадської організації  «Гільдія Пекарів України». Авторські роботи, представлені в збірнику: шоколадно-горіхове печиво, кавовий тірамісу, ванільний чізкейк з полуничним соусом, мармелад грейпфрут-абрикос, хліб Віденський, хліб Медовий.

 

 

Добавил: CNTB, 04.05.2022, в категорию Презентація книги
Просмотров: 215 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0