(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Презентація літератури: «Пріоритети розвитку м’ясної галузі України»

Пріоритетні завдання аграрної, харчової промисловості України на сьогодні – прискорення  інноваційних технологій, випуск якісних і безпечних продуктів харчування,  організація екологічно безпечного і безвідходного виробництва сільськогосподарської продукції.

На презентації представлені нові книги з фонду бібліотеки. Це навчальні видання Національного університету харчових технологій.

 

Пешук Л.В. Основи тваринництва і ветеринарно-санітарна експертиза м’яса та м’ясних продуктів: підручник /Л.В.Пешук; НУХТ. -  К.:Центр учбової літератури, 2019. – 400 с.:іл.

 

Мета навчального видання – надати майбутнім інженерам-технологам та фахівцям галузі теоретичні знання, які пов’язані з випуском безпечних для здоров’я людини м’яса та м’ясних продуктів.

Матеріал підручника складається з трьох частин.

Перша частина подає інформацію з анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин і птиці.

В другій частині наводиться основна  сировина м’ясопереробної  галузі: породний склад, методи розведення, конституція, екстер’єр тварин, їх вирощування  та відгодівля.   Виділена інформація з питань вирощування, відгодівлі окремих видів тварин: великої рогатої худоби, свиней, овець. Представлена система вирощування домашньої птиці – курей, качок, гусей, індиків, перепелів, голубів. Описано процес відгодівлі гусей на жирну печінку.

 

 

 

 

 

 

Екзотичний напрямок господарювання для України, нова і перспективна галузь – розведення  та вирощування страусів. Світовий досвід розведення страусів засвідчує як найбільш рентабельну справу в птахівництві. Подається корисна та цікава інформація. про страусів та розвиток цієї справи в зарубіжних країнах.

Наприклад, м’ясо страуса, завдяки своїм смаковим властивостям, низькому вмісту жирів та багатому набору мікроелементів, користується у споживачів великим попитом. Яйця страусів мають низький вміст холестерину і ненасичених жирних кислот.

А ще це достатньо розповсюджене безвідходне виробництво, джерело вторинної сировини в різних сферах виробництва. Шкіра страуса - екзотичний та дорогий  вид шкір, таких, як шкіра крокодила, змії і користується попитом серед провідних виробників одягу, взуття, шкіргалантереї. Здавна пір’я страусів використовується для оздоблення одягу, жіночих капелюшків. Пір’я страуса має високі статичні властивості і використовується при виготовленні щіточок для очищення екранів комп’ютерів, телевізорів. Зі шкарлупи яєць виготовляється сувенірна продукція.

Частина  третя підручника розкриває питання ветеринарно-санітарної експертизи м’яса, м’ясних продуктів та промислової санітарії відповідних виробництв.

Підручник доповнений алфавітно-предметним покажчиком, глосарієм. Рекомендовано студентам спеціальності «Технологія зберігання, консервування та переробки м’яса», аспірантам, магістрантам, фахівцям м’ясопереробної галузі.

 

 

 

Пешук Л.В. Технології переробки вторинних продуктів м’ясної галузі: підручник/Л.В. Пешук; НУХТ. – К.: Центр учбової літератури, 2019. – 399 с.:іл.

 

 

Навчальне видання рекомендоване  для студентів спеціальності «Технології  зберігання, консервування та переробки м’яса», аспірантів, магістрантів. Стане в нагоді фахівцям м’ясопереробної галузі.

В підручнику наведена характеристика вторинної сировини м’ясної галузі, описані методи  її збирання та переробки для отримання лікувальних, кормових та технічних продуктів.. Наведені біологічні цінності, хімічні і фізичні властивості вторинної сировини та відходів, їх склад. Розглянуто процеси переробки, шляхи раціонального використання вторинної сировини з наведенням обладнання, температурних режимів. Значна увага  зорієнтована  на безвідходні і маловідходні технології переробки вторинної сировини, отримання біогазу з відходів виробництва.

У вступі до підручника відзначається, що розвиток агропромислового виробництва в нашій країні досягає сьогодні такої межі, за якою невідкладно постають питання збереження екологічної природної рівноваги, безвідходної переробки сільськогосподарської сировини на основі комплексного використання технологічних відходів.

Наводиться світовий досвід вирішення проблеми відходів. Для сталого розвитку в поводженні  з  відходами  сформований  новий підхід  до  цих питань - принцип «6R», який являє собою  загальний підхід з максимально можливим зменшенням відходів життєдіяльності суспільства. В перекладі ці компоненти означають:

Refuse «відмова» від купівлі надлишкових продуктів, товарів, в яких немає потреби чи таких, що містять шкідливі елементи.

Reduce «зменшення» – доцільно купувати лише необхідне, обирати велику упаковку продукту, замість безлічі одноразових пакетиків.

Re-Use and Repair  «повторне використання» полягає  в подовженні життя речей. Речі, які стали непотрібними, можуть бути продані чи передані в благодійних цілях, онлайн-продаж.  

Recycle «утилізація та ресайклінг» - складові компоненти, певні види матеріалів можуть бути використані повторно в якості сировини. З цією метою застосовується сортування  відходів.

Replace/Rebuy  «заміна та повторна купівля». Купуючи продукти з інформацією про те, що при їх виробництві повністю чи частково використовувалась вторинна сировина, допомагає зменшити кількість відходів. Ця інформація доводиться  до споживача.

Rot «компостування». Харчові та сільськогосподарські  відходи можуть бути основою виробництва цінних органічних добрив.

Матеріал підручника сформовано за розділами:

Вторинна сировина та ветеринарно-санітарні вимоги до її збирання та переробки на м’ясопереробних підприємствах.

Кров. Збирання та переробка крові.

Способи переробки кісток на м’ясопереробних підприємствах різної потужності.

Жир-сирець: збирання, переробка та витоплювання.

Ендокринно-ферментна та спеціальна сировина.

Колаген та кератиновмісна сировина.

Раціональне використання вторинної сировини птахопереробного виробництва. Виробництво кормової продукції для сільськогосподарських та непродуктивних тварин (котів та собак).

Напрямки раціонального використання  і переробки нехарчової сировини (гній та послід).

До матеріалу подано глосарій та список використаної літератури.

 

Добавил: CNTB, 27.06.2021, в категорию Презентація книги
Просмотров: 375 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.2