(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОЇ КНИГИ "Полімерна упаковка"

Шредер В.Л. Полімерна упаковка: монографія/В.Л. Шредер, В.М. Кривошей, Н.В.Кулик.- Київ: ІАЦ «Упаковка», 2021. - 580 с.:іл.

 

Монографія «Полімерна упаковка» -  результат фундаментальної наукової праці відомих в Україні та за її межами авторів. Це фахівці з багаторічним досвідом роботи в науково-дослідних та виробничій сферах, займаються вирішенням пакувальної проблеми, сприяють високотехнологічному виробництву та використанню в Україні пакувальної продукції:

Валерій Шредер - з 1969 року працює в пакувальній індустрії, 2000-2019 – керівник проекту АТ «Укрпластик, автор 11 книг, 205 статей із пакувальної тематики

Валерій Кривошей – з 1970 року – в пакувальній сфері, кандидат хімічних наук,

з 1996 року - головний редактор журналу «Упаковка», автор 11 книг, 251 статті з пакувальної тематики.

ЦНТБ харчової і переробної промисловості – діловий та інформаційний партнер журналу «Упаковка» 

Наталія Кулик – з 1994 року працює у пакувальній галузі, кандидат хімічних наук, доцент Національного університету харчових технологій, автор 65 статей з пакувальної тематики.

Автор передмови до видання Пєтухов А., відзначає, що авторам вдалося системно та послідовно розкласти по полицях та розглянути всі аспекти полімерної упаковки від сировини для її виробництва через загальні відомості про властивості полімерів та пакувальних матеріалів, споживчу та транспортну  упаковку, технології та обладнання до дизайну й поліграфічного оздоблення упаковки.  

Матеріал монографії укладено за 11 розділами. Майже кожен із розділів починається з класифікації матеріалів, процесів, обладнання, що допомагає  правильно та змістовно викласти основні знання про них. Викладаються сучасні досягнення вчених, технологів і конструкторів з питань упаковки.

Пропонуємо познайомитися з розділами монографії:

 

Терміни та визначення

 

Екскурс в історію упаковки з полімерів

Надзвичайно цікавий матеріал. Дізнаємося про початок та розвиток полімерної упаковки. Сучасна історія упаковки з полімерів почалася на початку XX століття, коли в 1908 році швейцарський інженер Жак Бранденберг і незалежно від нього англійський хімік Чарльз Крос винайшли новий матеріал - целюлозну плівку.

Полімери. Загальні відомості та властивості

Полімерні пакувальні матеріали, види, властивості  та технології виготовлення

 

Для бібліотеки харчової промисловості та фахівців харчової галузі важливі розділи:

Споживча  упаковка з полімерів. Пакування продукції в споживчу полімерну упаковку

Подається класифікація споживчого паковання з полімерів; упаковка з плівкових пакувальних матеріалів; упаковка з рулонних гнучких і комбінованих пакувальних матеріалів. Розглядаються операції підготовки продукції до пакування, консервування та зберігання харчових продуктів; асептична обробка при пакуванні харчових продуктів; створення мікросередовища всередині споживчої полімерної упаковки; засоби для створення модифікованого середовища при пакуванні; обладнання для пакування в споживчу упаковку з гнучких матеріалів; робототехніка в пакувальних процесах.

 

Транспортна тара з полімерів. Транспортні пакети

Дизайн полімерної упаковки

Поліграфічне оздоблення, етикетування та маркування полімерної упаковки

Тестування упаковки з полімерів та контроль технологічних процесів її виготовлення

Утилізація та переробка відходів використаної упаковки з полімерів

Актуальною і невідкладною наразі стала проблема різного виду відходів життєдіяльності людини в цілому, зокрема і упаковки. В монографії наводяться невтішні факти засмічення

нашої планети різними відходами. Наприклад, наприкінці  XX століття відходи упаковки в перерахунку на одного мешканця в Японії складає  400 кг, в США – 720 кг, в країнах Західної Європи – 250-620 кг. Проблема відходів в Україні знаходиться практично в зародковій стадії, майже вся використана упаковка в середньому від 2,5 до 3 млн. тонн через відсутність системи поводження з побутовими відходами потрапляє на звалища, неорганізовані смітники, забруднюючи довкілля.

На початку 1990-х років у більшості європейських країн почали формуватися системи утилізації міських твердих побутових відходів. Споживча упаковка з різних матеріалів з залишками зіпсованої їжі накопичувалися на звалищах, що стало загрозою для довкілля.

Основні напрями вирішення проблеми сформульовано в рамковому документі. Це Директива 94/62/ЄС про упаковку та пакувальні відходи, яку Європейський парламент та Рада Європи прийняли в грудні 1994 року.

Цей розділ і присвячений проблемам використаної упаковки. Подана класифікація та маркування полімерних відходів, розкрито розвиток систем поводження з відходами упаковки, збирання та сортування відходів упаковки, способи переробки використаної полімерної упаковки.

 

Монографія вперше видана українською мовою, стане в нагоді фахівцям пакувальної індустрії, харчової та інших галузей промисловості, наукових установ і навчальних закладів.

 

 

 

Добавил: CNTB, 01.07.2021, в категорию Презентація книги
Просмотров: 376 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0