(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Скорченко Т.А. Технологія дитячих молочних продуктів. Технологія молочних консервів

На презентації представлено роботи викладачів Національного університету харчових технологій. Це навчальні посібники для студентів, аспірантів, викладачів, спеціалістів молочної галузі.

 

Скорченко Т.А. Технологія дитячих молочних продуктів: навч. посіб. для студ. вузів/Т.А. Скорченко, О.В. Грек; НУХТ. - К.: НУХТ, 2012.- 330 с.: рис., табл.

У вступі до посібника відзначається, що розвиток  вітчизняної галузі виробництва продуктів дитячого харчування є одним з найважливіших питань, що потребують першочергового вирішення на державному рівні з обов’язковим фінансовим забезпеченням. Протягом останніх років основними джерелами фінансової підтримки молочної галузі дитячого харчування є виділення коштів бюджетного фінансування на окремі наукові розробки, розроблення і запровадження національних стандартів, а також на закупівлю екологічно чистого молока для виробництва молочних продуктів дитячого харчування.

Посібник складається з розділів: фізіолого-біохімічні обгрунтування виробництва дитячих молочних продуктів; сировина для дитячих молочних продуктів; закваски; асортимент продуктів дитячого і дієтичного харчування; технологія рецептурних компонентів; технологія рідких стерилізованих продуктів; технологія кисломолочних продуктів; особливості виробництва продуктів дитячого харчування на дитячих молочних кухнях; технологія сухого молока та вершків; технологія сухих адаптованих молочних сумішей; лікувально-профілактичні дитячі молочні продукти; сухі каші для дитячого харчування; молочні продукти для дітей шкільного віку.

До посібника подано тлумачний словник термінів, предметний покажчик, список літератури.

Скорченко Т.А. Технологія молочних консервів: навч. посіб. / Т.А. Скорченко; НУХТ. – К.:НУХТ, 2007. - 231 с.

 

У навчальному посібнику викладено технології традиційних видів згущених молочних консервів і сухих молочних продуктів, обгрунтовано параметри загальних технологічних операцій виробництва молочних консервів, в тому числі: приймання та резервування молочної сировини, нормалізація, пастеризація та згущення молочних сумішей. Наведено  технологічні схеми виробництва продуктів консервування молока, подані характеристики основних видів технологічного обладнання для теплової та механічної обробки, згущення, сушіння молока, пакування згущених молочних консервів і сухих молочних продуктів. Пропонується для виробництва більш широкий сучасний асортимент молочних консервів: пектиновмісні згущені молочні консерви з цукром, фруктозою, а також сухі десертні суміші для коктейлів, пудингів.

Окремий розділ висвітлює технологію сухих дитячих молочних продуктів. Тут можна ознайомитися з технологією сухих адаптованих сумішей: технологія сухих кисломолочних сумішей, технологія сухих сумішей для лікувально-профілактичного харчування, сухі молочні каші. Пропонуються каші швидкого приготування. Наприклад, каші «Хорольські» випускають у такому асортименті: одно-, дво- і багатозернові (рисові, гречані, пшеничні, кукурудзяні, манні, вівсяні), безмолочні і молочні, а також з овочевими і фруктовими наповнювачами (фруктами, яблуками, морквою, гарбузом), медом. Такі каші призначені для підгодовування дітей від 4-5-місячного віку, а також для дітей шкільного віку. Розроблено також рецептури сухих молочних каш, що містять такі рецептурні компоненти: овочеві або ягідні кріопорошки (з моркви, буряків, яблук, горобини тощо), фруктово-ягідні наповнювачі з персиків, слив, абрикосів, аличі).

Посібник має додатки, предметний покажчик, список рекомендованої літератури до вивчення матеріалу.

Добавил: CNTB, 03.06.2019, в категорию Презентація книги
Просмотров: 741 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.0