(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Стан і перспективи розвитку хімічної, харчової та парфумерно-косметичної галузей

Запрошуємо на презентацію новинки, що надійшла до фонду бібліотеки

Стан і перспективи розвитку хімічної, харчової та парфумерно-косметичної галузей промисловості: матеріали III  Всеукраїнської науково-практичної конференції,

5-6 червня 2019 р., м. Херсон/Херсонський національний технічний університет, кафедра хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції. - Херсон: ХНТУ, 2019. – 117 с.

 

В роботі конференції взяли участь 15 провідних вузів України, серед них: Національний технічний університет України «КПІ ім. Сікорського», Львівський торговельно-економічний університет, Одеська національна академія харчових технологій, Харківський державний університет харчування і торгівлі, Національний університет харчових технологій та інші.

Лейтмотивом конференції стала тема комфортності, безпеки життя людини в Україні.

За рівнем тривалості життя наша держава посідає останнє місце в рейтингу європейських країн. Серед факторів, що негативно впливають на здоров’я  населення, визначається низька якість харчової продукції.

Запропоновані матеріали конференції є цікавими для фахівців, що працюють в галузі хімічних технологій, харчової хімії і біотехнологій, хімічних технологій виробництва

харчових добавок, експертизи харчових продуктів.

В статті «Харчова промисловість України: стан й перспективи» визначаються основні пріоритетні завдання галузі: збільшення обсягів виробництва високоякісних продуктів; збільшення загального обсягу експорту продукції харчової промисловості і зростання в його структурі питомої ваги новітніх видів харчових продуктів; зростання обсягів внутрішнього інвестування в структурі фінансового забезпечення діяльності підприємств галузі; зростання темпів впровадження технологічних інновацій на підприємствах.   Заслуговують на увагу статті «Застосування хімічних консервантів в харчовій промисловості», «Потенціометричні сенсори для визначення вітамінів B1 та B6».

Цікавий матеріал подано в статті «Дослідження екстрактів хлорофілу з різної сировини». У харчовій промисловості хлорофіл застосовується в якості барвника E 140 для кондитерських виробів, морозива, фруктових та молочних напоїв смаків лайму, м’яти, ківі або гострих чи солоних – зелений перець, гуакамоле, огірок.  

Актуальні питання розглядалися на секції «Експертиза та безпека харчових продуктів»: «Проблеми нормативного забезпечення судових товарознавчих експертиз харчової продукції», «Дослідження реквізитів маркування шоколаду «NUGAT» ТМ «RITTER SPORT», «Органолептичні оцінки якості пива», «Ідентифікація і методи виявлення фальсифікації соків», «Товарознавча експертиза меду натурального липового ТМ «Медодар». В статті «Запровадження системи НАССР на підприємствах м’ясопереробної промисловості» подається зразок загального алгоритму запровадження системи НАССР на даних підприємствах. Зважений та відповідальний підхід до запровадження та дотримання принципів НАССР дасть можливість підприємствам вивести м’ясопереробну продукцію на більш конкурентоздатний рівень та зменшити ризики споживачів щодо споживання неякісної продукції.

До розділу збірника «Економічні аспекти, пріоритети та інновації у виробництві харчових продуктів» ввійшли цікаві статті : «Дослідження шляхів підвищення якості виноробної продукції», «Визначення економічної ефективності виробництва м’ясних емульсійних виробів з білково-мінеральною добавкою».

Питанням стандартизації, сертифікації сировини і харчових продуктів присвячена стаття «Система стандартизації у штриховому кодуванні товарів».

Збірник містить абетковий покажчик авторів статей та їх відомості, а також список використаної літератури до кожної статті.

Добавил: CNTB, 30.08.2019, в категорию Презентація книги
Просмотров: 584 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.0