(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Книги з історії харчових виробництв

«Чай, его типы, свойства, употребление». - М.: Пищевая промышленость, 1968. –  136 с.

Книга розповідає, як виникло це слово, про батьківщину чаю, історію розповсюдження чаю, його сорти та типи, секрети заварювання чаю. Знайомить з національними способами приготування чайного напою: китайський, тибетський, монгольський, узбецький, японський, англійський. Подаються поради, як потрібно пити чай, з якими продуктами. Цікавий факт щодо походження назви «чай». Автор повідомляє, що на батьківщині, в Китаї, чай має декілька сот назв, в залежності від району вирощування, типу чи сорту. (шуйсен, юньнань, шаоцун, улун, лунцзи, тунчи, байча, ченлянча, чичаточа, хуача та інші). Загальновживана назва, узагальнююча і часто присутня в складних складових сорту, це «ча», що за китайською значить «молодий листочок».

 

«Все о пряностях. Виды, свойства, применение». - М.: Пищевая промышленность, 1974. – 206 с.

На протязі багатьох тисячоліть прянощі вірно слугують людині. Вони не тільки покращують смак їжі, але і займають гідне місце в арсеналі лікувальних засобів.

В книзі  автор подає класифікацію пряних рослин, знайомить із властивостями, нормами та правилами вживання окремих видів прянощів, наводить приклади сумісності прянощів з їжею.

Автор відзначає, щоб вияснити, якими властивостями відзначаються прянощі, можна звернутися до тих назв, які з давніх часів дали їм різні народи. Дуже часто в самих цих назвах закладена характеристика рослини. Так, в стародавній Греції прянощі називалися aromatico, що означає благовонний, ароматний. В стародавньому Римі прянощі називали salsu – гострі, їдкі, смачні. Латинську назву scitamente  отримали пряні рослини, що означало ласощі, смаколики.

Для бажаючих скористатися порадами в додатках книги подаються рецепти приготування страв з прянощами. 

 

История водки.- М.: Интер-Версо, 1991. – 286 с.: ил.

Ця книга – свого роду науково-дослідницька робота, присвячена напою – горілка.

Книга надзвичайно цікаво розповідає про історичні, соціально-економічні умови, в яких виник цей унікальний, запальний для всього людства продукт. Наводяться відомості про термінологію всіх алкогольних напоїв, що передували горілці.  Книга супроводжується предметним покажчиком для зручності пошуку інформації.

 

 

 

 

 

 

Чай и водка.- Красноярск: Красн. изд-во; Новосиб. кн. изд-во, 1995. – 464 с.: ил.

Напої відіграють значну роль в історії та культурних традиціях любого народу. Це пов’язано з тим, що з давніх часів, з самих перших кроків свого розвитку ні одне суспільство не обходилося без якогось напою. Першим напоєм людини була вода, священна вода. А далі... Далі ви дізнаєтеся з книги, в якій зібраний науково досліджений, надзвичайно цікавий, багатий матеріал про два напої, які були і до сьогодні залишаються невід’ємною частиною життя, культурно-побутових традицій практично кожного народу нашої землі.

 

 

Добавил: CNTB, 14.12.2020, в категорию Віртуальні виставки
Просмотров: 386 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0