(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Що ми п’ємо ?

Існує безліч легенд щодо того, як людство відкрило кавове дерево. Одна з них переконує нас у тому, що названий духмяний продукт знайшли... кози. А сталося це так. Арабський пастух звернув увагу на те, що його кози, обгризаючи плоди й листя маловідомої йому рослини, ставали жвавішими. Саме цим деревом і виявилася кава. Оскільки дану рослину знайшли в ефіопській місцевості Каффа, то і з назвою нового продукту не було ніяких проблем.

З давніх-давен каву застосовували як цілющий засіб. Так, арабський лікар і алхімік Разес ще до 1000 років н.е. описував у своїх працях корисні властивості “бінчум”, тобто кави. На сході були переконані в тому, що цей напій прискорює думку, завдяки ньому підвищується працездатність. А ще – він допомагає при захворюванні очей, є непоганим засобом при подагрі й цинзі. Нині, як і колись, цей духмяний і міцний напій має як прихильників, так і затятих противників. Серед останніх були і марсельські жінки. Рівно 340 років тому група француженок вийшла на демонстрацію. Вони вимагали заборонити своїм чоловікам просиджувати весь вільний час у кавя’рнях, бо через їхню часту відсутність у цьому портовому  місті впала... народжуваність.

Зрештою, висновок медиків такий: здоровій людині можна пити каву, але в розумних кількостях. Щодо дітей, то їм також можна вживати каву, але неміцну і з  молоком. До того ж пити її варто лише вранці і не щодня.

                                                   Харчова і переробна промисловість-2007.-№3.-С. 31

Добавил: CNTB, 23.01.2017, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 711 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0