(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Центральна науково-технічна бібліотека харчової і переробної промисловості України

П Р А В И Л А      К О Р И С Т У В А Н Н Я

ЦЕНТРАЛЬНОЮ  НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЮ  БІБЛІОТЕКОЮ

ХАРЧОВОЇ  І  ПЕРЕРОБНОЇ  ПРОМИСЛОВОСТІ  УКРАЇНИ

(затверджено 19.12.2013 р.)

1. Загальні положення

Правила користування Центральною науково-технічною бібліотекою  харчової і переробної  промисловості України розроблені у відповідності з “Типовими правилами користування бібліотеками в Україні”.

Центральна науково-технічна бібліотека харчової і переробної промисловості України (далі - Бібліотека) є:

  • головним  інформаційно-бібліотечним центром харчової і переробної галузей промисловості;
  • депозитарієм науково-технічної літератури з тематики харчової та переробної промисловості;
  • центром з координації довідково-інформаційної та організаційно-методичної роботи для науково-технічних бібліотек підприємств і організацій харчової галузі.

​2. Права  користувачів

2.1.  Право користуватись Бібліотекою мають фахівці, підприємства, установи, організації, робота яких пов’язана з харчовим виробництвом, а також всі громадяни, яких цікавить література з різних питань харчової промисловості, незалежно від їх положення, соціального і майнового стану, расової і національної належності, статі, освіти, мови, віку, ставлення до релігії, роду і характеру занять та місця проживання.

2.2. Формами бібліотечного обслуговування є: абонемент, читальний зал, міжбібліотечний абонемент (далі МБА), пункти бібліотечного обслуговування та Internet.

2.3. Користувачі Бібліотеки мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів та консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації. Одержувати в тимчасове користування книги, документи ( далі – документ) з бібліотечного фонду, брати участь у  заходах, що проводить Бібліотека та входити до читацьких рад.

2.4. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза Бібліотекою одноразово не більше 5 примірників літератури та до 40 примірників нормативно-технічних документів і описів винаходів терміном до 30 днів.

2.5. У разі відсутності в фонді Бібліотеки необхідних видань фахівці мають можливість одержати їх з інших бібліотек за межбібліотечним абонементом (МБА), додержуючись встановлених в них правил.

Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також видання, одержані за МБА, видаються для користування тільки у читальному залі.

2.6. Бібліотека може надавати платні бібліотечно-бібліографічні, довідково-інформаційні, консультативні послуги. Плата проводиться на розрахунковий рахунок.

2.7.   Юридичні та фізичні особи мають право надавати безповоротну благодійну допомогу на матеріально-технічне забезпечення Бібліотеки.

3.  Обов’язки  користувачів

3.1. Для запису до Бібліотеки користувач пред’являє паспорт або документ, що його замінює, і посвідчення про місце роботи, ознайомлюється з правилами користування бібліотекою, підписує зобов’язання їх виконувати й дає відомості для заповнення реєстраційної картки або читацького формуляра.

При зміні місця роботи, місця проживання чи номеру телефону користувач повинен повідомити про це Бібліотеку.

3.2. Користувачі зобов’язані виконувати правила користування бібліотекою: дбайливо ставитися до книг і інших документів, одержаних з фонду Бібліотеки. Не робити в них поміток, підкреслювань, не виривати і не загинати сторінок, не порушувати порядок розстановки книг на полицях.  

3.3.  Під час проведення щорічної перереєстрації користувач повинен до 1 квітня здати всю літературу, яка за ним записана. Користувачі, які своєчасно не здали літературу і не пройшли перереєстрацію, не обслуговуються.

3.4. Користувач розписується у формулярі за кожний виданий примірник, одержаний на абонементі, зобов’язуючись повернути його в зазначений строк.

При одержанні документів користувач має право перевірити їх кількість і фізичну цільність та попередити бібліотекаря про виявлені дефекти. У разі невиконання цієї вимоги користувач при поверненні документів несе відповідальність за зіпсовані видання.

3.5.  Користувач,  який втратив або пошкодив документ, зобов’язаний замінити його аналогічним документом, визначеним Бібліотекою рівноцінним. При неможливості заміни – оплатити вартість копії документа або відшкодувати збитки вартості документа,  яку визначає комісія з роботи з фондом.  У випадках, коли номінальна вартість  втрачених чи пошкоджених книг та інших документів нижче фактичної, їх вартість визначається за справедливою  ціною. За втрачене періодичне видання сплачується вартість річної підписки.

У разі пошкодження або втрати документа, одержаного за МБА чи внутрішньосистемним книгообміном, користувач за домовленістю з Бібліотекою – фондоутримувачем повинен замінити його аналогічним документом (чи копією)  або внести кратне грошове відшкодування вартості документа. Розмір відшкодування визнається Бібліотекою в залежності від цінності видання.

3.6. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається Бібліотекою. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з чиннім законодавством України.  (“Типові правила користування бібліотеками в Україні”, п.3.7)

3.7. Відвідувачам Бібліотеки забороняється користуватись чужим документом і читацьким формуляром, виносити з Бібліотеки друковану продукцію, не записану у читацькому формулярі або в інших облікових документах, передавати іншим особам літературу, одержану на свій абонемент, псувати її (робити помітки, підкреслювати текст, виривати сторінки тощо), залишати читальний зал, не повернувши документи бібліотекареві.

4.   Обов’язки Бібліотеки з обслуговування користувачів        

Бібліотека зобов’язана:

  • інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека;
  • створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в Бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
  • дбати про культуру обслуговування користувачів;
  • формувати у користувачів потребу в інформації, користуванні Бібліотекою, сприяти підвищенню культури читання;
  • систематично здійснювати контроль за поверненням до Бібліотеки виданих користувачам документів;
  • ураховувати  запити користувачів при формуванні фонду,  проведенні бібліотечних заходів;
  • не використовувати відомості про користувачів Бібліотеки та їх інтереси з будь-якою метою, крім наукової, без їх згоди.
Про Бібліотеку

Заснована в 1944 році при Міністерстві промисловості продовольчих товарів. Фонд складає понад 400 тис. примірників книг, періодичних виданнь та інше. Запрошуємо фахівців, студентів, викладачів вузів, науковців, підприємців, сфера діяльності яких пов'язана з харчовою галуззю.

Київ, вул.Б.Грінченка, 1.

« Ми також є тут
CNTBHP@GMAIL.COM
+3 8044 279 85 78
Ми на Facebook