Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО. Діяльність MIT, згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх діячів світу».
Вітаємо акторів, режисерів, театральних діячів, шанувальників і справжніх цінителів театрального мистецтва з весняним святом, Міжнародним днем театру. Нехай ваша душа завжди буде сприйнятлива до прекрасного, нехай театральна сцена дивує вас і хвилює уяву, зачіпаючи струни душі, занурюючи в світ дивовижного і незвичайного.
Бажаємо, щоб театральне мистецтво завжди могло внести свій внесок у розвиток індивідуальності людини. Нехай драми і комедії зі сцени допомагають щиро відчувати і сміятися, порівнювати добро і зло, розділяти кордони радості і смутку, усвідомлювати, у чому щастя і що таке любов.
Прекрасною частиною театрального світу є київський театр «Сузір’я».
На старовинній київській вулиці Ярославів Вал, 14Б, неподалік від Золотих Воріт, знаходиться особливий театр і називається він «Сузір'я». Це ангажементний театр, у якого немає власної трупи і який ставить п’єси, запрошуючи акторів і режисерів з кращих київських театрів.
Серед зірок українського театру, які протягом всіх театральних сезонів дарували глядачам свій талант, відомі майстри сцени Надія Батуріна, Лариса Кадочнікова, Лариса Кадирова, Людмила Лимар, Раїса Недашківська, Степан Олексенко, Ада Роговцева, Богдан Ступка, Микола Рушковський. До постановок вистав залучаються, як відомі, так і молоді режисери. Перший спектакль був поставлений за творами Григорія Сковороди і в ньому грав корифей української сцени Богдан Ступка.
Півгодини перед спектаклем на роялі виконують твори класичних композиторів. Всі відвідувачі театру розташовуються на зручних канапках і уважно слухають, переймаючись таємничою і аристократичною атмосферою, яка переносить на початок вже далекого минулого сторіччя в гості до перших хазяїв палацу – сімейству Родзянко.
Меблі, скульптури, старовинні люстри, величезні дзеркала на
сходах, фрески, вітражі, картини, камін... Інтер'єр нагадує про те, що і як було всередині будинку багато років тому...
Є навіть театральна афіша 1908 року. Тут зробили те, що не можна зробити у великому театрі, - створили атмосферу салонного театру.
Душею театру є його засновник, художній керівник, народний артист України, професор Олексій Кужельний. Він зустрічає своїх глядачів-гостей перед початком вистави у гарному затишному фойє і розповідає про історію цього прекрасного палацу, його попередніх хазяїв, історію театру, акторів. Олексій Павлович робить це доброзичливо, з задоволенням, з вигадкою, добрим гумором, кожного разу відшукуючи нові факти і нову цікаву інформацію, адже якщо ви побували на одній виставі, то неодмінно повернетесь сюди знов і знов.
Вистава «Постіль брати будете?!?!», яку ми подивились напередодні Міжнародного дня театру, була як добрий подарунок у нашому буремному 21 сторіччі, який ми одержали від драматурга Анатолія Крима і режисера постановника Олексія Кужельного. Це вічна історія кохання з прекрасним текстом, наповненим іскрометним гумором, у блискучому виконанні артистів театру ім. І.Франка народного артиста України Володимира Коляди і заслуженої артистки Валентини Ілляшенко.
- Відвідайте театр. Не пошкодуєте.