Подорож вихідного дня
У ці теплі осінні дні ми відвідали витачівські кручі над Дніпром. Враження від побаченого з їх висоти залишаються назавжди: тут фізично відчуваєш дихання вічності. Дивні відчуття. Зачаровані місця.
Село Витачів розташоване на правому високому березі Дніпра, з якого відкриваються безкінечні далі. У гарну, ясну погоду видно золоті куполи Києво-Печерської Лаври. Це дивовижний Дніпро, що несе свої тихі води в казкову даль. Ця місцевість обрана Божою силою. Обживав її рід людський в усі часи та епохи. У цих місцях виявлено пам’ятки найдревнішої хліборобської цивілізації – Трипільської. Дослідники старовини вважають, що й першостолиця нашого народу – Родень знаходилася десь у цій місцевості.
Згідно з місцевою легендою, апостол Андрій Первозванний, стоячи саме на цьому пагорбі, з зрубаних дерев поставив перший в історії Київської Русі християнський хрест. На його місці зараз височіє металевий кований хрест, а поруч, неподалік від хреста стоїть каплиця, побудована по зарисовках
Т.Г. Шевченка. Ще в пору написання “Мальовничої України” Т.Г. Шевченко зробив ескіз однієї зі старих козацьких каплиць і хреста, що стояли раніше на ній. Саме за цими зарисовками і була зведена старовинна козацька каплиця.
Село Витачів засноване в 957 році. Вперше згадується у візантійських хроніках як великий порт на Дніпрі з митницею.
Якщо ви ще не знаєте, як виглядає рай, вам неодмінно треба там побувати.
За матеріалами книги Домотенко Ю. Тисячолітній Витачів. 1997 р.
http://opogode.ua/article/2014-05-07-vitachov-putieshiestviie-vykhodnogho-dnia
http://ukrainaincognita.com/ru/kyivska-oblast/obukhivskyi-raion/vytachiv/vytachov