(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Антистресове меню

Антистресове меню Ви переживаєте через дрібниці, вас турбують похмурі думки, непогода, простуди, нежить, головний біль? Як відновити внутрішню рівновагу, уберегти себе від негативних наслідків стресу і зберегти здоров'я? Справитися з підвищеним емоційним навантаженнями допоможе правильне харчування, що включає речовини, необхідні для підтримки роботи нервової системи. Адже при стресі в організмі виникає дефіцит вітамінів С, Е, групи В, а також цинку, магнію.

Включайте в меню більше овочів і фруктів, нежирне м'ясо, рибу і морепродукти, печінку, зерновий хліб, крупи, горіхи, молочні продукти, рослинне масло, зелений чай, трав'яні чаї, натуральні соки і мінеральну воду. Перемогти стрес допоможуть жирні кислоти омега-3 і вітаміни групи В, які містяться в рибі та інших продуктах.  За вмістом поліненасичених жирних кислот плоди авокадо перевершують усі інші овочі та фрукти. Крім того, вони багаті на провітамін А, вітаміни С, Е, D і містять тонізуючі  речовини. Достатньо половинки авокадо на день, щоб відчути приплив позитивної енергії.   

Магній – гарантія того, що організм зможе побороти стрес. Він  міститься в горіхах, шоколаді, молоці, бобах, пророщеній пшениці, хлібі грубого помолу,  авокадо, спаржі, шпінаті, кукурудзі,  морській рибі - оселедці, скумбрії, камбалі, трісці та ін. Ще одна незамінна амінокислота – триптофан. Саме вона відповідальна за вироблення в організмі так званого гормону щастя – серотоніну. Прекрасним антидепресантом вважають банани. У бананах містяться речовини, завдяки яким ми відчуваємо радість і спокій. У бананах містяться речовини, завдяки яким ми відчуваємо радість і спокій. Якщо постійно включати в раціон помідори, ризик депресії знизиться наполовину. Томати нейтралізують вільні радикали, які руйнують клітини, виводять з організму токсини. У цитрусових, шипшині і журавлині особливо багато вітаміну С, який необхідний нам, якщо сумний настрій затягується надовго.

Солодкий перець відрізняється високим вмістом вітаміну С, бета-каротину, вітамінів групи В, міді, заліза і цинку. Ці речовини активізують обмін речовин у мозку, а тому швидко відновлюється працездатність. Картопля надзвичайно багата на калій. Кількість калію в людському організмі особливо швидко знижується у випадку стресових ситуацій. Як наслідок, можуть з'явитися апатія, сонливість, поганий апетит. 250 г картоплі в мундирі відновлять втрату калію й усунуть наслідки стресу. Буряк багатий на мінеральні речовини: калій, магній, залізо, мідь, марганець. Крім того, він містить фолієві кислоти, які розщеплюють гомоцистеїн - речовину, що входить до складу крові і може спричинити депресію та пригнічений настрій. Тому бажано з'їдати один варений буряк щодня.

Пийте молоко і будете здорові та щасливі. Адже в процесі перетравлювання молока утворюються біологічно активні речовини - пептиди, котрі підвищують рівень серотоніну в мозку. Для досягнення позитивного ефекту бажано випивати півлітра молока на день.

Дозвольте тілу повноцінно відпочити. Постарайтеся виспатися. Спілкуйтесь з природою.  Шопінг, кіно, концерти, улюблена музика і книги. Знаходьте час для приємних і улюблених речей.

Завітайте до бібліотеки! Один з найбільш дієвих засобів – книга, правильно підібрана бібліотекарем, адже вона містить корисну інформацію, сприяє підвищенню самооцінки. Книга має унікальну здатність – вона лікує людські душі та тіла. Про цілющу силу слова знали ще з прадавніх часів. У Стародавньому Єгипті на вході у книгосховище фараона Рамзеса був напис „Аптека для душі”.

 

Добавил: CNTB, 12.12.2016, в категорию Харчові родзинки. Рецепт тижня
Просмотров: 686 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0