(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Бібліотека презентує книгу “Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості”

Шевчук Г.В. Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості /Г.В. Шевчук, З.М. Ходаковська, А.Я. Гербут. – К.: Основа, 2016. - 416 с., іл.

     

     

Бібліотека презентує надзвичайно цікаву книгу “Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості”, яку отримала в дар  від Національної асоціації цукровиків України “Укрцукор”. Видання присвячене 90-річчю з дня заснування інституту. Це монументальна праця науковців-цукровиків інституту, патріотів своєї справи, які плекають надію на відновлення втрачених позицій в цукробуряковому виробництві і підняття  галузі на світовий рівень.

Офіційне відкриття інституту відбулося 17 січня 1927 р. Інститут тимчасово розміщувався в хімічному корпусі Київського політехнічного інституту, а

в 1928 р. отримав будівлю по вулиці Енгельса (Лютеранська), 20, де перебуває дотепер (до речі, вже понад 10 років будівля знаходиться в стані, непридатному для нормальних умов праці).

Під час підготовки книги авторським колективом було опрацьовано масу  літературних, наукових, архівних джерел.. Використовувались книги, брошури та періодичні видання з фонду нашої бібліотеки: “Сахарная промышленность”(з 1946 р.), “Труды ВНИИСП”, “Библиографический  указатель к трудам ВНИИСП”  (з 1924 р.), “Известия вузов” та інші. Унікальна праця видана за благодійні кошти небайдужих до історії та сьогодення  галузі та наукової установи.

Книжка знайомить з історією створення Інституту і його багаторічною науковою діяльністю. Описані напрями досліджень, що включають увесь цикл  виробництва цукру з цукрових буряків, створення нових технологій та обладнання, механізацію й автоматизацію виробництва, дослідження проблем економіки та управління.

Висвітлено роль окремих науковців, які своєю працею сприяли розвитку цукрової промисловості. Ціла плеяда українців в цьому переліку. Дізнаємося, що відомий український етнограф, фольклорист, автор Гімну України П.П.Чубинський опікувався цукровою галуззю,  започаткував складання і видання “Ежегодника по сахарной промышленности”(1870). Шумілов О.О. – інженер-технолог, професор кафедри цукрового виробництва, автор праць, зокрема “Способ быстрого определения сахара в свекле и жоме при помощи горячей водной дигестии в медных сосудах ”. Бунге М.А. - український хімік, очолював кафедру технічної хімії в Київському університеті Св. Володимира та багато інших визначних особистостей.

Подається список осіб, що працювали в інституті від дня його заснування й дотепер (близько 350 осіб), перелік авторських свідоцтв та патентів на винаходи, список монографій, брошур та окремих видань вчених. Видання супроводжується  фотоматеріалами, добіркою аматорської поезії, присвяченої певним подіям в житті інституту.

Запрошуємо бажаючих ознайомитися з цінним виданням в бібліотеці. Сподіваємося на зацікавленість владних органів до вивчення історії найстарішої галузі України – бурякоцукрової, досвід якої  в свій час  перейняли Франція, Австрія та інші країни світу.

Мріється, що Україна вийде на правильний шлях побудови міцної держави, для якої пріоритетом прогресу постане наука. Наочний вислів  французького вченого Фредеріка Жоліо-Кюрі  підібрано в книзі з цього приводу:

“Наука потрібна народу. Країна, яка її не розвиває, рано чи пізно перетворюється на колонію”...

Добавил: CNTB, 23.10.2016, в категорию Презентація книги
Просмотров: 682 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0