(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Презентація книги

Гвоздяк П.І. Біохімія води. Біотехнологія води (автомонографія).- К.: ВД «Києво-Могилянська академія», 2019.- 228 с. – Бібліогр.: с. 195-212

Автор монографії – доктор біологічних наук, професор, співробітник Інституту колоїдної хімії та хімії води імені А.В.Думанського НАН України, автор і співавтор 4 монографій, 230 статей у наукових журналах і збірниках, 119 тез науково-технічних конференцій, понад 100 авторських свідоцтв патентів України, Австрії, Німеччини, Італії та інших зарубіжних країн.

В 2006 році анонсує новий науковий напрям в науці – біохімія води, і на його основі розвиває новітні підходи до біотехнології води та водопідготовки.

В представленій монографії наведено розгорнуті теоретичні положення, численні приклади практичних розробок з біохімії та біотехнології води. На основі багаторічних наукових досліджень обгрунтував новітню концепцію питної води, що базується на факті споконвічного споживання людиною поверхневих вод і передбачає реальне індустріальне очищення стічних і зливових вод як перший і найважливіший етап у підготовці питної води з подальшою її «реконвалесценцією» у відкритих водних басейнах, чистоту води в яких необхідно підтримувати за допомогою «біотехнології води на відкритому повітрі». Запропонував на завершальному етапі водопідготовки іммобілізувати на завантаження «повільних англійських фільтрів (піску, активованому вугіллі) пробіотичних бактерій». Науковець на основі багаторічних досліджень з мікробної деструкції ксенобіотиків розробив і реалізував на різних промислових підприємствах України принципово нову систему очищення води (біоконвеєр) із застосуванням широкого кола гідробіонтів, іммобілізованих і «трофічно утримуваних волокнистих носіїв». У вступній частині монографії - «Пролог» надається історична довідка про становлення галузі знань з біохімії води. Сам термін «біохімія» в науковий обіг ввів німецький вчений Карл Нойберг 1903 року. Раніше ця наука мала назву «фізіологічна хімія». В 1847 році перший на теренах царської Росії підручник «Курс физиологической химии» підготував доцент Харківського університету О.І.Ходнєв. Наступного року О.І. Ходнєв захистив докторську дисертацію «О соединении органической химии с минеральной в одно целое». Надалі біохімія виділяється як самостійна наука. Сучасне усталене офіційне визначення біохімії викладено в академічних енциклопедичних виданнях, в них не згадується біохімія води. Теоретичними та практичними доказами науковець стверджує, що вода за всіма ознаками (склад, процеси, сполуки) входить до числа об’єктів, якими повинна займатися біохімія. За визначенням автора «вода - метаболіт одного організму стає водою-субстратом іншого організму, і в цьому полягає суть біохімічного циклу води в Біосфері. Питна вода – це вода, яку готує сама Біосфера: тобто всі рослини, тварини, мікроби, віруси, мінерали, гази, електромагнітні фактори. І природна, поверхнева вода повинна забути як страшний сон, вишукані очисні технологічні знущання людини над водою. Будь-яке реагентне хімічне чи фізико-хімічне оброблення поверхневих вод віддаляє якість цих вод від природного стану, робить такі води ненатуральними». Автор пропонує «Біоконвеєр» - принципово нову технологію, яка дозволяє очищувати будь-які токсичні, мертві води до бажаного рівня якості води. Так званий біоконвеєр, залучає до своєї роботи широке коло гідробіонтів – від анаеробних бактерій, архей – до слимаків, риб тощо. Пропонується технологія антропогенної підготовки питної води, що проходить три етапи. Монографія укладена за розділами:

Біохімія води: біологічні аномалії води; вода – харчовий продукт багаторазового споживання; електроутримування як рушійна сила злагодженої роботи ензимів на мембранах живих клітин.

Біотехнологія води: взаємовідносини Людини та Біосфери; біотехнологія стічних вод; біоконвеєр; біологічна деноксація хімічних патогенів у водному середовищі; біотехнології води на відкритому повітрі. Цікавий матеріал пропонує автор в Епілозі монографії – «Українські вдосконалення трьох англійських, пов’язаних із водою, епохальних винаходів».

Добавил: CNTB, 16.09.2022, в категорию Презентація книги
Просмотров: 176 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0