(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

До Дня української писемності та мови

 

До Дня української писемності та мови бібліотека пропонує огляд рідкісних українських видань з харчової галузі, виданих українською мовою. Це література 20-30 років минулого століття. Надзвичайно цікаво переглянути такі видання, провести аналогії з сьогоденням; можливо, взяти на замітку деякі факти, забуті поради, рецептури.   

От, наприклад, як в 1922 році будувалася політика розвитку цукрової галузі. Про це можна дізнатися з книги Юрія Любченка  «Рафинадне виробництво в майбутньому», видання Цукротресту. В передмові відзначається, що дане видання присвячується «...не старим рутинерам-консерваторам, а тим, хто не тільки поділяє наші думки,  а  візьме на себе сміливість перевести їх в життя». В матеріалі узагальнено досвід роботи фахівців-новаторів рафінадного виробництва. Описано технологічні  процеси рафінування, зокрема, висвітлено спосіб виробництва грудкового рафінаду на Кагарлицькій цукроварні.

Видання Науково-дослідного інституту харчової промисловості УСРР

«Нові види сировини кондиторської  промисловості. Чуфа, арахіс, суничний помідор». – К.: Укрдержвидавмісцепром, 1936.- 57 с.

Перед Інститутом було поставлено завдання по дослідженню нових культур як сировини для кондитерської промисловості. Було вивчено п’ять культур. Цілком придатними визнано тільки три – чуфа, арахіс та суничний помідор, з яких можна виготовляти смачні, доброякісні кондитерські вироби. Технологія переробки цих культур була вивчена Інститутом як в лабораторних, так і у виробничих умовах на кондитерських підприємствах Харкова та Херсона. Одержану продукцію було визнано за доброякісну на широких дегустаціях як в самому інституті, так і на багатьох підприємствах України. В брошурі представлені  результати досліджень інституту. Подана Інструкція по виготовленню праліне з використанням бульб чуфи як сировини, Інструкція з приготування праліне та грильяжу з арахісу, Інструкція з приготування варення, драже, ягоди суничного помідора в цукрі.

Жмурко М.О. / М.О. Жмурко, Д.Д.Попов Ковбасне виробництво.- К.: Наркомвнуторг УСРР , 1935.- 150 с.

Завданням авторів з багаторічним новаторським практичним досвідом було узагальнення матеріалу, який поповнить знання робітників ковбасного виробництва.

Книга-посібник складається з розділів: сировина для ковбасного виробництва; технологічні процеси ковбасного виробництва; механічне устаткування; дані для розрахунку деяких ковбасних машин; термічне оброблення ковбаси; санітарні вимоги при виготовленні ковбасних виробів; технологічні процеси солільного виробництва; виготовлення нефаршованих виробів. Цікаво познайомитися з розділом «Номенклатура, рецептура і технологія ковбасних виробів». Номенклатура подає тогочасний перелік ковбасних виробів: вищі сорти ковбас, першосортні ковбасні вироби, другі та треті сорти ковбас, ковбасні вироби з конини, сирі ковбаси для варення, вироби з свинини (копчені та варені), вироби з баранини. Представлено біля 50 рецептів різних ковбасних виробів. Наприклад, до рецепту копченої сухої ковбаси «Метвурст» входили такі складові – м’ясо яловиче вищого сорту, м’ясо свиняче червоне (без жирів), сало хребтове тверде, перець, селітра, цукор, сіль, вино «Мадера».

Можливо, сенс частіше згадувати, що нове – це давно забуте старе ...

 

Добавил: CNTB, 06.11.2017, в категорию Рідкісні книги
Просмотров: 713 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.0