Презентація рідкісної книги з фонду бібліотеки 1897 року видання
До уваги користувачів!
Презентація рідкісної книги з фонду бібліотеки 1897 року видання
Крахмальное декстринное и паточное производства: руководство к устройству крахмальных заводов и к производству крахмала, патоки и декстрина /сост. К.К. Вебер. – 2-е изд., перераб. и доп. – Санкт-Петербург: Изд. А.Ф. Девриена, 1897. – 380 с.: ил.
Книга в свій час була практичним посібником для працівників крохмально-патокового виробництва. Підготовлена інженером-технологом Вебером.
На сьогодні книга цінна, рідкісна. Може бути цікавою і корисною для студентів харчових спеціальностей, фахівців галузі.
В передмові посібника подається короткий опис стану виробництва крохмалю в Російській імперії. За словами укладача, друге, перероблене і доповнене видання повинно сприяти розвитку галузі.
За змістом книга має розділи:
хімічний склад та фізичні властивості крохмалю;
виробництво картопляного крохмалю (подається повний технологічний цикл);
проектування та оснащення крохмальних заводів;
В розділі з проектування заводів представлені різні авторські системи, подається опис роботи крохмальних заводів. Серед кращих називаються Одеський, Таврійський (Херсонський) заводи. Наприклад, на Одеському заводі отримували до 90 пудів крохмалю в день. На заводі працював паровий двигун в 20 кінських сил;
виробництво саго;
виробництво пшеничного крохмалю;
Первинною сировиною для виготовлення пшеничного крохмалю були технічні сорти пшениці – тверда чи скловидна, м’яка чи мучниста, напівтверда чи напівм’яка.
виробництво кукурудзяного крохмалю;
виробництво декстрину;
виробництво патоки та виноградного цукру;
виробництво патоки солодом;
виробництво кульора (Couleur);
Процес виробництва кульора є продовженням цукрового, патокового виробництва. Це побічний продукт, який застосовують для підфарбовування рому, коньяку, вин, оцту, пива. Використовувався кульор в кулінарії для підфарбовування соусів.
Зручним елементом книги є ілюстрації. Подано атлас з 24 таблицями та 150 технологічними фігурами.