ЦЬОГО року більше третини цукру, виробленого в Україні, матиме саме вінницьке походження. Такі прoгнoзи oприлюднив гoлoва oблдержадміністрації Валерій Кoрoвій.«Врахoвуючи пoзитивну динаміку зрoстання вирoбництва цукру в oбласті, збільшення пoсівів під цукрoвими буряками і сприятливі пoгoдні умoви, в пoтoчнoму рoці матимемо в цукрoвій галузі пoзитивну тенденцію», — сказав він.Як стверджує чиновник, прoтягoм oстанніх двoх рoків за рахунoк жoрсткoгo oбмеження мoжливoстей будь-якoгo адміністративнoгo впливу на цукрoві завoди вдалoся стабілізувати ситуацію в цій сфері. Аграрні вирoбники пoчали доправляти сирoвину на ті завoди, які з ними рoзрахoвуються.
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Более 45% украинской аграрной продукции экспортируют страны Азии Страны Азии занимают значительную позицию в региональной структуре экспорта украинской аграрной продукции — более 45%, почти $5 млрд.Об этом сообщил бывший министр аграрной политики и продовольствия Украины Алексей Павленко, пишет Latifundist.com. "Сегодня наша страна продолжает занимать ведущее место среди мировых лидеров-поставщиков сельскохозяйственной продукции. И главное — мы уверенно продолжаем завоевывать рынки, которые до недавнего времени считались для нас труднодоступными", — отметил Алексей Павленко. По его мнению, не нужно забывать о важной роли стран Азии, как потенциальных инвесторов в аграрный сектор. В стра ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
НАСІННЯ, вироблене або імпортоване, згідно із законодавством, має бути сертифіковане. Але з жовтня поточного року зробити це неможливо, оскільки Держсільгоспінспекцію ліквідовано, нового органу не створили, а функції з формування та реалізації політики у галузі насінництва поклали на Мінагропрод. Однак досі не вирішене питання щодо повноважень та фінансування майбутньої установи. У Держсільгоспінспекції запевняють, що після тривалої відпустки працівники установи вийшли на роботу та продовжують виконувати свої функції.«У Законі «Про насіння та садивний матеріал» не передбачено такого органу, як Держсільгоспінспекція. Зміни набули чинності влітку, тож будь-які розпорядження, що продовжували існування установи, не законні. Всі сертифікати, видані цим органом після липня, — фактично папірці, які не мають законної сили», — так прокоментував ситуацію директор ТОВ «Науково-дослідний інститут сої» Валерій Хаджимато ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Национальная ассоциация производителей сахара Украины примет участие в торговой миссии в КНР, которая пройдет в рамках одной из крупнейших продовольственных выставок азиатского региона ANUFOOD China 2016 с 16 по 18 ноября. Об этом сообщает пресс-служба Укрсахара, передает Капитал. «Азиатские рынки являются достаточно перспективными для отечественных производителей, в частности Китай, являющийся крупнейшим импортером сахара в мире. По прогнозам, в 2016/17 МГ внутреннее потребление сахара в Китае составит более 15,4 млн т, при его производстве на уровне 9,2 млн т. То есть дефицит, который будет покрыт за счет импорта, составит 6,2 млн т. Несмотря на продажу сахара ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Украинские аграрии должны иметь возможность внедрять инновации в производстве и свободно экспортировать переработанную продукцию. Украина должна увеличить глубину переработки сельскохозяйственной продукции для достижения быстрых темпов экономического роста. Об этом сообщила пресс-служба правительства со ссылкой на слова премьер-министра Владимира Гройсмана. "Мы производим сырье, сырье поставляем за границу, оттуда закупаем технику. Я не знаю, как долго может прожить государство в таком состоянии. Если мы не возобновим внутреннее производство, если мы не углубим переработку и не создадим добавленную стоимость, мы не сможем обеспечить качественный экономический рост", - сказал он. По словам Гройсмана, украинские аграрии должны иметь возможность внедрять инновации в производстве и свободно экспортировать переработанную продукцию. "Я как премьер-министр заинтересован в том, чтобы вы, производя свою продукци ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Ринок горілки в 2015 році впав в натуральному вираженні на 13%. Ймовірно, що і 2016 рік галузь закінчить з падінням виробництва. Стабільність - ознака майстерності, але не у випадку з українськими виробниками алкоголю. Протягом останніх п'яти років хмільний ринок (до якого з літа 2015 року віднесли і пиво) демонструє негативні тренди - внутрішнє виробництво і продажі знижуються з року в рік. Причини загальні для всіх сегментів: непродумана фіскальна політика держави, падіння купівельної спроможності, обмеження експорту і тіньовий ринок. Згідно з даними Держстату, в 2015 році виробництво горілки в Україні впало майже на 13%, до 18,6 млн дал. Ще більше просів випуск лікерів і наливок - на 16%, до 8,7 млн дал. Єдиний сегмент міцного алкоголю, який показав зростання, - коньяк і бренді. Їх виробництво збільшилося на 12,9%, до 2,95 млн дал. У першому півріччі 2016 року стагнація на а ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Мінекономрозвитку України прогнозує скорочення експорту цукру та кондитерських виробів за підсумками 9 місяців поточного року. Міністерство економічного розвитку та торгівлі України прогнозує скорочення експорту цукру та кондитерських виробів на 8,7%. При цьому, як прогнозується, поставки цукру та кондитерських виробів виростуть на 19,2 млн дол. agronews.ua
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий висловив сподівання, що Кабінет міністрів та Верховна Рада найближчим часом розглянуть Закон про приватизацію спиртової галузі. Про це він розповів у своєму інтерв’ю для видання Латифундист. «На останньому засіданні урядового комітету після більш ніж 4 місяців узгоджень і обговорень з Фондом держмайна, МЕРТ, Мін'юстом ми вийшли на підтримку закону «Про особливості приватизації спиртової галузі». Я дуже сподіваюся, що найближчим часом він потрапить на засідання уряду, а потім в зал Ради», - відзначив міністр.За його словами, суть пропозиції в тому, аби виключити підприємства спиртової галузі із загального списку заборонених до приватизації. «Це необхідно зробити, тому що в даному списку багато різних інтересів. Їх сплетіння може нашкодити під час голосування законопроекту в Раді і його можуть заблокувати ч ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
З 16 по 18 листопада Національна асоціація цукровиків України візьме участь в торговельній місії до Китайської Народної Республіки, яка пройде в рамках однієї з найбільших продовольчих виставок Азійського регіону ANUFOOD China 2016. Наразі, азійські ринки є доволі перспективними для вітчизняних виробників, зокрема Китай, що є найбільшим імпортером цукру в світі: «За прогнозами, в 2016/17 МР внутрішнє споживання цукру в Китаї складе понад 15,4 млн т, при його виробництві на рівні 9,2 млн т. Тобто дефіцит, який буде покритий за рахунок імпорту, становитиме 6,2 млн т. Незважаючи на продаж цукру із державних запасів, Китай є і залишатиметься найбільшим покупцем цукру в світі, тому ми маємо всі шанси заповнити цю перспективну нішу», - зазначає Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу «Укрцукор». Варто зауважити, що на сьогоднішній день потреба пошуку нових ринків збуту стоїть дуже гостро, оскіл ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
Україна є абсолютним лідером за поставками соняшникової олії до Індії. Українська присутність на даному ринку є безпрецедентною – частка української соняшникової олії на індійському ринку перевищує 93%. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація. За підсумками перших восьми місяців вітчизняний експорт соняшникової олії сягнув відмітки в 3 млн тонн. Майже 31% (0,96 млн тонн) з них було експортовано саме до Індії, повідомляють аналітики Української аграрної конфедерації. Загалом же на країни Азії припадає більше 60% експорту української соняшникової олії. Це підтверджують і в компанії Kernel. Одна з причин росту популярності соняшникової олії в Азії – збільшення доходів місцевого населення.«Індія і Китай сьогодні є ключовими країнами на експорту української соняшникової олії. І ми очікуємо, що ці ринки покажуть зростання. Безумовно, це пов’язано зі збільшенням населення. Але є ще один ... Читати далі »
Категорія: Дайджест |
, 22.11.2016
|