(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Кульбабове вино по-українськи: як вінничанин експериментує з рецептами напоїв

Знаний у Вінниці винороб-експериментатор, організатор місцевого фестивалю вина “Боже ллє” Олександр Шемет вже не вперше дивує спільноту своїми унікальними рецептами. Нещодавно маестро взявся за створення вина з кульбаби, повідомляє “Seeds”.

Данина безсмертним творам Бредбері?

“Чесно кажучи я не пам’ятаю чи є у Рея Бредбері в тексті книги рецепт вина від дідуся Тома та Дугласа? Але саме читаючи цей твір в юності я зрозумів, що вино з кульбаби – це не просто якась фігура мови чи парадоксальна акробатика поняттями. Це може бути реальністю”, – ділиться Олександр.

Чоловік розповідає, що кульбабове вино зробив за рецептами, що “знайшов у дідуся Гугла”. Як виявилося, вино таке існує, а попиту на нього немає.

“Такі вина в моєму експериментаторському бекграунді мають право на існування. Я їх називаю – фокусними. В тому сенсі, що коли ти представляєш вина із своєї колекції поважній публіці, то існування у твоїй винній карті такого типу вин може інформаційно зацікавити людей”, – наголошує майстер.

Особлива рецептура вимагає особливої уваги

Однак, за словами Олександра, у приготуванні експериментальних вин також є свої нюанси. Так, квіткове вино має певні проблеми, бо з ароматами  квітів люди пов’язують парфумерну промисловість. Кульбабове вино частіше на смак лимонне через цедру або ж м’ятне через листя м’яти, які додаються за рецептами. Якщо ж перемагає саме аромат квітки, наприклад, бузок, то частіше за все вино починає здаватися на смак одеколоном.

На думку Олександра, вино – це на 50 відсотків вода (ягідна чи долита), цукор (природній чи магазинний) та особливий вид винних дріжджів (натуральних чи магазинних). 5 відсотків – це особливі природні ароматичні масла квіті, ягід, листя, плодів, навіть гілочок та коріння. І 45 відсотків – легенда, магія, хаос, температура, повітря, освітлення, тара, наклейка і настрій.

Які плани на майбутнє?

На питання, чи збирається чоловік запатентувати свої рецепти, Олександр відповідає:

“Мені цікаво експериментувати, але виноробство існує настільки довго, що щось придумати оригінальне на патентну заявку на рівні крафтового винороба дуже важко. Патенти – це вже до промислово виготовлених вин. Там можна щось намудрувати з технологіями та обладнанням”.

Себе винний майстер називає циніком, закоханим у вино.

https://shotam.info

 

 

Добавил: CNTB, 17.09.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 243 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0