(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Млинці, як від шеф-кухаря. Розкриваємо секрети приготування ідеальних млинців

Млинці - ласощі, знайомі нам та улюблені ще з дитинства. Незважаючи на те, що з'явилася ця страва ще в стародавні часи, і на сьогоднішній день вона зовсім не втрачає свою популярність. Навпаки, вдосконалюються старі і створюються все нові і нові рецепти млинців.

Трохи «не по темі»

А ви знали, як давно наші предки придумали пекти млинці? Тільки уявіть, ще в 1005 році! А те, яким чином вони були придумані, зовсім приголомшує.

В одній з легенд розповідається про те, як господиня поставила в піч розігрівати вівсяний кисіль. Відволікшись, вона забула про нього. В результаті тривалого перебування в печі, випарювання води і підсмажування кисіль перетворився в тонкий млинець. Діватися було нікуди, адже гості чекали до столу десерт. Ттому господиня подала на стіл підрум'янений «кисіль». На подив, такий млинець припав всім до смаку. Так, завдяки чистій випадковості, з'явилися ласощі, які століття за століттям, змінюючись і вдосконалюючись, перекочували і на наші сучасні столи.

Повернемося до наших млинців. Як ми вже говорили, з роками, навіть зі століттями, рецепти млинців змінювалися, а способи і методи їх приготування вдосконалилися. У кожного кухаря є свої секрети і хитрощі приготування млинців. Ми зібрали для вас основні і найдієвіші з них, щоб ви могли подати до столу найтонші, найкрасивіші, найароматніші і найсмачніші млинці. А також відповімо на основні питання господинь: з яких інгредієнтів готувати тісто для млинців, в якому порядку змішувати інгредієнти, як приготувати тісто без грудочок, чому млинці прилипають до сковороди, в якій сковороді краще смажити млинці, як приготувати ажурні млинці?

Основні правила і хитрощі в приготуванні млинців

Як готувати тісто для млинців

Хитрощі приготування домашніх млинців

Чимало кухарів рекомендують використовувати молоко і яйця кімнатної температури. Але правильніше взяти холодні яйця і молоко. У такому випадку при їх збиванні утворюється щільна мереживна пінка.

До речі, якщо ви хочете приготувати пишні млинці, яйця потрібно розділити на білки і жовтки. Жовтки розтерти з цукром і додати в тісто на початковому етапі. А білки збити в піну і додати в тісто вже в кінці його приготування. Акуратно розмішати і відразу почати випікання млинців.

Навіть якщо в рецепті не вказана сіль, її завжди потрібно додавати в тісто. Вона допомагає розкрити смак інгредієнтів.

А за допомогою цукру можна регулювати рум'яність млинців. Чим більше цукру, тим більше він буде карамелізуватися, а млинці будуть більш рум'яними.

Борошно обов'язково потрібно просівати, і робити це безпосередньо під час приготування. Таким чином, воно насичується повітрям. А завдяки цьому млинці вийдуть ажурними.

Якщо готуєте пісні млинці на воді, то краще використовувати газовану воду. Завдяки бульбашкам тісто буде повітряним, а млинці - ажурними.

Якщо готуєте млинці на кислому молоці або кефірі, варто збільшити кількість яєць, щоб тісто було більш пластичним.

Щоб позбутися від грудочок у тісті, потрібно класти рідкі інгредієнти в сухі.

Масло потрібно додавати в кінці, перед смаженням, щоб тісто не стало гумовим.

Якщо занадто довго збивати тісто, млинці вийдуть гумовими.

Якщо використовуєте соду, її потрібно брати зовсім трохи і гасити (лимонним соком або оцтом) вже у тісті.

Дріжджові млинці на молоці виходять смачнішими, а на воді - пишнішими. Тут можна схитрувати і використовувати і одне, і друге.

Перед смаженням будь-яке тісто має настоятися хвилин 15. За цей час клейковина борошна як слід промокне, що дозволить млинцям не рватися.

Правила смаження млинців, або «перший млинець комом»

Млинцева сковорода неодмінно повинна бути з товстим дном. Купити млинцеву сковороду можна з будь-якого матеріалу, але досвідчені кухарі стверджують, що найкраще - чавунна сковорода для млинців. Найкращий варіант - виділити для млинців окрему сковороду, і більше ні для яких цілей її не використовувати.

Масло на сковороду потрібно не лити, а змастити ним поверхню сковороди. Для цього зручно використовувати кулінарну кисть. Якщо в тісті вже є масло, сковороду змащують один раз на самому початку. Якщо ви приготували тісто без масла, то сковороду потрібно буде змащувати після кожних 2-3 млинців.

Після всіх приготувань починається найвідповідальніший етап смаження - перший млинець. Так, саме він зазвичай виходить «комом» і саме він є індикатором того, наскільки правильно приготоване тісто. Якщо тісто прилипло, варто підправити його консистенцію (або краще прогріти сковороду). Спробуйте млинець і визначте, чи хороший він на смак.

«Перший млинець комом»

Ця фраза відома всім і кожному і стала вже фразеологізмом. Але як же з'явився такий вираз? Тут знову потрібно трохи зануритися в історію. У стародавній Русі «комами» називали ведмедів. До того, як з'явилася Масляна, весело і шумно, протягом двох тижнів, відзначали інше свято, пов'язане з настанням весни - «Комоїдицю». Свято було присвячене пробудженню ведмедя із зимової сплячки. А млинець - одним з дарів до дикого звіра, прокинувся - щоб задобрити його. Млинці пекли рано вранці і відносили прямо до берлоги. Звідси і пішов вислів "Перший млинець - комАм". Згодом останнє слово трансформувалося в «комом».

Є й друга версія походження. У стародавній Русі після появи свята Масляної стали з'являтися масляні традиції. Згідно з однією з них, перший млинець готувався за упокій померлих родичів. У тодішній етимології «ком» означало гіркоту від втрати. Говорили, що перший млинець ставав «комом в горлі».

Дуже важливо визначити порцію тіста для одного млинця. Якщо ви наллєте занадто багато тіста, млинець вийде товстим. Зручно підібрати «пару» - сковорода і ополоник певного об’єму для цього діаметра сковороди.

Наливати тісто потрібно, тримаючи сковороду в одній руці, а ополоник з тістом в інший. Вливати тісто на сковороду потрібно вправно, впевнено і швидко, одночасно нахиляючи її в різні боки, щоб рівномірно розподілити тісто.

Смажити кожен млинець потрібно недовго: приблизно по 30 секунд з кожної сторони (до появи золотисті). Перевертати млинці зручно дерев'яною або силіконовою лопаткою. Вона не зашкодить покриттю сковороди і цілісності самого млинця.

Лайфхак: щоб прискорити процес, смажте млинці відразу на двох сковородах.

Якщо ж ви смажите млинці для подальшого їх начинювання, смажити потрібно тільки з одного боку. Потім начинка викладається на підсмажену сторону, і млинець загортається світлою стороною назовні.

Якщо хочете порадувати рідних і гостей свіжими гарячими млинцями, поставте другу сковороду на плиту на повільний вогонь і в неї складайте готові млинці. Вогонь буде підтримувати їх гарячими.

Готові млинці складайте стопкою, промазуючи кожен вершковим маслом.

І найголовніше правило смачних млинців - якщо вони приготовані з турботою і любов'ю ніщо не зіпсує їх смак!

 

http://www.posudograd.com.ua

 

Добавил: CNTB, 04.03.2021, в категорию Цікаві факти
Просмотров: 383 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.8