(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

УДОСКОНАЛЕННЯ ТА РОЗРОБКА НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОБЛЕННЯ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ (перегляд авторефератів дисертацій)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запрошуємо відвідати виставку авторефератів дисертацій "Удосконалення та розробка  нових технологій вироблення продуктів харчування" і ознайомитись с цікавими дослідженнями і науковими обгрунтуваннями створення нових та покращання властивостей традиційних продуктів харчування.

Перегляд авторефератів дисертацій

 

633.1

Д69

Дорошенко, О.Л.

            Удосконалення елементів технології вирощування гречки в умовах південної частини лісостепу західного: автореф. дис...канд с.-г. наук: 06.01.09/ О.Л. Дорошенко; М-во аграр. політики та продовольства України, Держ. вищий навчальний заклад "Херсонський державний аграрний університет". - Херсон, 2014. - 20 с: рис. - Бібліогр.: с. 17-18.

 Дисертаційна робота присвячена визначенню впливу строків застосування мікроелементів на формування продуктивності різних за походженням сортів гречки в умовах південної частини лісостепу західного. Наведено вплив досліджуваних факторів на ріст, розвиток рослин, лабораторну й польову схожість насіння, тривалість вегетаційного та міжфазних періодів, морфологічні ознаки рослин.

 

635

Б23

Бандура, І.І.

            Удосконалення елементів технології промислового виробництва  їстівних грибів роду Pleurotus (FR) P. Kumm: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.06/ І.І. Бандура; Кабінет Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2014. - 21 с.: іл. - Бібліогр.: с.18-20.

 Дисертація присвячена дослідженню технологічних елементів промислового виробництва їстівних грибів роду Глива з метою удосконалення існуючої технології вирощування на субстратах, отриманих методом аеробної твердофазної ферментації у високому шарі. Проведено оцінку впливу аквахелатих комплексів есенціальних нанометалів та лимонної кислоти (мікродобриво "Аватар-1") на біологічну ефективність та термін вирощування штамів 2301 гливи звичайної та 2314 гливи легеневої.

 

636

М18

Малакі, І.С.

            Удосконалення технології виробництва комбікормів для сільськогосподарської птиці: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.02/ І.С. Малакі; М-во освіти і науки України, Одеська нац. академія харч. технологій. - Одеса, 2014. - 19 с.: рис. - Бібліогр.: с.14-16.

В роботі теоретично та експериментально обгрунтовано доцільність переробки томатних вичавок в кормові добавки та використання томатної кормової добавки у складі комбікормів з метою утилізації консервної промисловості, зменшення вартості рецептів комбікормів та забезпечення організму птиці кальцієм відповідно до її фізіологічних потреб. Розроблені рецепти комбікормів для курей - несучок.

 

631.1

П58

Поповиченко, Г.С.

            Удосконалення системи управління основними засобами аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04/ Г.С. Поповиченко; М-во аграр. політики та продовольства України, Луганський нац. аграр. ун-т. - Луганськ, 2014. - 20 с.: -іл. - Бібліогр.: с.16-18.

В роботі запропоновано механізм управління відтворенням основних засобів виробництва, який дозволяє збільшити виробничі потужності підприємства за рахунок якості, кількості та прогресивності основних засобів. Удосконалено модель оцінки резервів використання основних засобів аграрних підприємств. Обгрунтовано підхід до інформаційного забезпечення управління формуванням та експлуатацією основних засобів виробництва.

 

663

Г24

Гафуров, О.В.

            Удосконалення процесу ультрафільтрації білково-вуглеводної молочної сировини та його апаратурне оформлення: автореф. дис...канд. техн. наук: 05.18.12/ О.В. Гафуров; М-во освіти і науки України, Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2014. - 20 с: рис. - Бібліогр.: с. 15-18

            Дисертацію присвячено дослідженню процесу ультрафільтрації білково-вуглеводної молочної сировини з використанням напівпроникних мембран другого покоління типу ПАН та розробці його апаратурного оформлення. Визначені раціональні технологічні процеси УФ білкововуглеводної молочної сировини в тупиковому режимі та в режимі із застосуванням пристрою для барботуванням.

 

664.6

С30

Семенова, А.Б.

            Удосконалення технології хлібобулочних виробів з використанням продуктів переробки круп'яних культур: автореф. дис...канд.техн.наук: 05.18.01/ А.Б. Семенова; М-во освіти і науки України,  НУХТ. - К., 2014. - 21 с: табл. - Бібліогр.: с. 16-18

Дисертація присвячена удосконаленню технології хліба з суцільнозмеленого борошна пшениці та спельти з використанням вівсяних та гречаних пластівців. В роботі досліджено хімічний склад та технологічні властивості пшеничного та спельтового борошна, вівсяних та гречаних пластівців. Розкрито сутність перебігу біохімічних, мікробіологічних, колоїдних процесів в технології хліба з суцільнозмеленого борошна та пластівців.

 

664.6

К26

Карпик, Г.В.

            Удосконалення технології макаронних виробів, збагачених харчовими волокнами: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.01/ Г.В. Карпик; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2014. - 20 с.: іл. - Бібліогр.: с. 16-18

            В роботі вивчено вплив висівок та цільнозернового борошна на форми зв'язку вологи в макаронному тісті. Встановлено, що їх використання сприяє збільшенню вологи макро- та мікрокапілярів, осмотично зв'язаної вологи та зменшенню вологи адсорбційно зв'язаної. Вивчені зміни показників якості макаронних виробів під час зберігання, рекомендовані терміни їх зберігання.

 

631.1

Ш64

Шитікова, Л.В.

            Удосконалення механізму управління персоналом агропромислових підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04/ Л.В. Шитікова; М-во аграр. політики та продовольства України, Луганський нац. аграр. ун-т. - Луганськ, 2014. - 19 с.: іл. - Бібліогр.: с.13-16

В роботі проаналізовано сучасний стан та особливості управління персоналом на агропромислових підприємствах. Розроблені методичні підходи оцінки управлінського потенціалу підприємств, які базуються на аналізі вікового складу працюючих та оцінці їх кваліфікаційно-освітнього рівня.  Удосконалено модель визначення економічного ефекту управлінської діяльності, яка базується на урахуванні специфіки функціонування агропромислових підприємств.

 

664.7

К 31

Кашкано, М.А.

            Удосконалення технологій виробництва страв та кулінарних виробів на зерновій основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.16/ М.А. Кашкано; М-во освіти і науки України, Одеська нац. академія харч. технологій. - Одеса, 2014. - 19 с.: іл. - Бібліогр.: с.14-16

Розроблено оптимальні рецептури полікомпонентних інстантних каш та круп'яних запіканок, що мають збалансований білково-вуглеводний склад, та рідких приправ зі збалансованим співвідношенням омега-6 та омега-3 жирних кислот шляхом математичного моделювання. Доведено, що екструдування зернових культур дозволяє отримати сухі тонкоподрібнені порошки, які за функціональними характеристиками здатні утворювати з полярним розчинником інстантні каші.

 

637.1

A 19

Авершина, А.С.

            Удосконалення технології напою кисломолочного для дитячого харчування "Біолакт": автореф. дис. ... канд. техн. наук:05.18.04/ А.С. Авершина; М-во освіти і науки України, Одеська нац. академія харч. технологій. - Одеса, 2014. - 19 с.: іл. - Бібліогр.: с.16-17

 В роботі визначено параметри виробництва напою кисломолочного для дитячого харчування "Біолакт". Розроблено науково обгрунтовані рецептури і нормативну документацію на виробництво продукту, удосконалено технологію його виробництва,  проведено його промислову апробацію.. Розраховано економічний ефект від впровадження удосконаленої технології напою.

 

664.7

Д 80

Дугіна, К.В.

            Удосконалення технології крупів підвищеної харчової цінності: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.02/ К.В. Дугіна; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2014. - 21 с.: іл. - Бібліогр.: с. 16-18

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню та розробці технології крупів підвищеної харчової цінності. Показано доцільність та технологічну ефективність підвищення харчової цінності крупів шляхом використання борошняних сумішей та застосування концентрату тваринних білків для забезпечення необхідної структури виробів. Обгрунтовано рецептурний склад борошняних сумішей для виробництва круп підвищеної харчової цінності.

 

636

Л 50

Лесновська, О.В.

            Ефективність використання баранів олібс та тексель для удосконалення продуктивних якостей овець асканійської м'ясо-вовнової породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.02.01/ О.В. Лесновська; НААН України, Ін-т тваринництва. - Х., 2014. - 20 с.: іл. - Бібліогр.: с. 16

В дисертації викладено результати досліджень щодо використання баранів-плідників порід тексель та олібс для удосконалення продуктивних якостей овець асканійської м'ясо-вовнової породи дніпропетровського типу.

 

631.6

Д 83

Дунаєва, Є.А.

            Удосконалення оцінки та прогнозування формування водних ресурсів на сільськогосподарських територіях (на прикладі АР Крим): автореф. дис. ... канд. техн. наук: 06.01.02/ Є.А. Дунаєва; НААН України, Ін-т водних проблем і меліорації. - К., 2014. - 22 с.: іл. - Бібліогр.: с. 19-20

            В роботі запропоновано спосіб оцінки впливу природних та антропогенних факторів на якісні та кількісні характеристики річкового стоку з прогнозом зміни його парметрів. Визначено значення площі лісових насаджень, ріллі та забудови, за яких відбувається покращення стану водних ресурсів на сільськогосподарських територіях.

 

664.8

А 19

Аветісян, К.В.

            Удосконалення технології двошарового желейного мармеладу  з використанням крохмальних сиропів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.01/ К.В. Аветісян; М-во освіти і науки України, Одеська нац. академія харч. технологій. - Одеса, 2015. - 23 с. - Бібліогр.: с. 17-19

В роботі на основі аналізу вуглеводного профілю, технологічних властивостей крохмальних сиропів та рецептур желейних виробів на агарі та на пектині науково обгрунтовано їхній вибір для використання при приготуванні мармеладу. Інвестиційна  привабливість підтверджена розширенням сировинної бази для виробництва желейного мармеладу, покращенням якості виробленої продукції при зберіганні, а також соціальним значенням - розширенням асортименту пастило-мармеладних виробів дієтичного призначення, з підвищеним вмістом харчових волокон та зниженим глікемічним індексом.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

663.3

С 41

Сичова, О.В.

            Удосконалення технології сидрових матеріалів з використанням дріжджів роду Schizosaccharomyces: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.05/ О.В. Сичова; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2016. - 20 с.: іл. - Бібліогр.: с. 20

                                 В роботі доведено, що дріжджі-кислотознижувачі не повністю утилізують яблучну кислоту у яблучному суслі, а лише її  L-форму. Обгрунтовані технологічні параметри та режими кислотозниження при виробництві сидрових матеріалів, які передбачають внесення культури дріжджів у м'язгу або сусло з розрахунку 4...5 млн. кл./ см куб., проведення даного процесу при температурі 25...28 градусів Цельсія. Доведено позитивний вплив дріжджів-шизосахароміцетів на ароматичний комплекс яблучних матеріалів, що сприяє отриманню високоякісних сидрових матеріалів.

 

664.9

Я 47

Яковлєв, О.В.

            Удосконалення процесу соління риби океанічного промислу за допомогою ультразвуку та його апаратурне оформлення: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.12/ О.В. Яковлєв; М-во освіти і науки України,  Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2016. - 21 с: рис. - Бібліогр.: с. 15-19

 Теоретично обгрунтовано можливість інтенсифікації процесу соління за допомогою ультразвуку. Розроблено математичну модель впливу ультразвукової обробки на процес внутрішнього масопереносу під час соління риби. Отримано уточнену формулу для розрахунку тривалості соління в умовах ультразвукового впливу.

 

637.3

Ч 49

Чернюшок, О.А.

            Удосконалення технології напоїв із сироватки молочної, обробленої електроіскровими розрядами: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.04/ О.А. Чернюшок; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2015. - 22 с: рис. - Бібліогр.: с. 16-19

Доведено доцільність застосування електрогідравлічного оброблення у технології виготовлення напоїв із сироватки молочної. Встановлено раціональні параметри оброблення, розроблено технологічну схему виготовлення напоїв із сироватки молочної, обробленої електроіскровими розрядами. Обгрунтовано умови та терміни їх зберігання.

 

663

К 56

Коваль, О.В.

            Удосконалення процесів і модернізація обладнання бродильних виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.12/ О.В. Коваль; М-во освіти і науки України,  НУХТ. - К., 2016. - 22 с: рис. - Бібліогр.: с.15-17

Розглядаються технології виробництва виноматеріалів для шампанських та ігристих вин, особливості вторинного бродіння у виробництві шампанського, технології зброджування середовищ в хлібопекарній галузі, зброджування цукровмістких середовищ при виробництві етилового спирту.

 

664.1

Л 94

Люлька, О.М.

            Удосконалення робочих органів бурякорізальних машин цукрового виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.12/ О.М. Люлька; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2015. - 22 с: рис. - Бібліогр.: с. 15-19

Робота присвячена удосконаленню робочих органів бурякорізальних машин цукрового виробництва з метою збільшення їх продуктивності та покращення якісних властивостей бурякової стружки. Встановлено, що раціональним поперечним перерізом бурякової стружки є рівносторонній трикутник. Експериментально доведено, що бурякова стружка трикутного поперечного  перерізу має кращі  якісні характеристики.

 

664.6

Р 59

Роглєв, Й.Й.

            Удосконалення технології заморожених дріжджових напівфабрикатів для кулінарних виробів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.16/ Й.Й. Роглєв; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2015. - 21 с: рис. - Бібліогр.: с.  17-18

Дисертацію присвячено науковому обгрунтуванню та удосконаленню технології заморожених дріжджових напівфабрикатів для кулінарних виробів. Досліджено показники якості та безпеки булочних виробів із заморожених тістових напівфабрикатів. Встановлено, що булочні вироби, виготовлені за удосконаленою технологією, повільніше втрачають вологу, покращується атакованість їх білків ферментами шлунково-кишкового тракту внаслідок денатурації білків.

 

663.2

К 95

Кухаренко, О.Є.

            Удосконалення технології виноматеріалів для виробництва сортових ігристих вин: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.05/ О.Є. Кухаренко; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2016. - 20 с. - Бібліогр.: с. 16-17

совінйон зелений

Досліджено хімічний склад основних і вторинних продуктів бродіння та органолептичні показники зразків виноматеріалів з сортів Рислінг рейнський, Шардоне, Совінйон зелений, отриманих з використанням 9 обраних рас дріжджів. Досліджено склад вторинних продуктів бродіння зразків виноматеріалів із сорту винограду Совінйон.

 

637.5

Ш 96

Шурдук, І.В.

            Удосконалення якості м'ясних емульсійних виробів, збагачених на кальцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.15/ І.В. Шурдук; М-во освіти і науки, Харківський держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2016. - 21 с. - Бібліогр.: с. 15-18

            Науково обгрунтовано доцільність створення нових продуктів харчування з підвищеним вмістом сполук кальцію. Комплексно досліджено вплив нової білково-мінеральної добавки на споживні характеристики виробів. Проведена інтегральна оцінка якості розробленої продукції. Розроблено проект нормативної документації на вироби. Виконано комплекс робіт з апрорбації та впровадження результатів досліджень у виробництво та навчальний процес.

 

637.5

М 80

Мороз, О.О.

            Удосконалення технології напівкопчених ковбас з використанням композиційних білкововміщуючих наповнювачів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.04/ О.О. Мороз; М-во освіти і науки України, НУХТ. - К., 2016. - 23 с: рис.. - Бібліогр.: с.  17-20

637.5

П 80

Прокопенко, І.О.

            Удосконалення технологій виробів з м'яса птиці з використанням атермічного оброблення: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.04/ І.О. Прокопенко; М-во освіти і науки України,  Одеська нац. академія харч. технологій. - К., 2016. - 19 с: рис. - Бібліогр.: с. 116

Вивчено вплив високого тиску на хімічні, функціонально-технологічні, гістологічні показники м'яса птиці. Розроблено рекомендації щодо напряму використання різних режимів атермічного оброблення в технології виробів з птиці. Розроблено технологію виробництва делікатесного виробу з м'яса птиці з пролонгованим терміном зберігання. Проведено комплексну оцінку нового виду продукту, яка свідчить про його високу харчову та біологічну цінність.

 

637.1

К 82

Крижак, Л.М.

            Удосконалення технології йогурту функціонального призначення з використанням ехінацеї пурпурової: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.04/ Л.М. Крижак; М-во освіти і науки України, Одеська нац. академія харч. технологій. - Одеса, 2016. - 19 с: рис. - Бібліогр.: с. 15-16

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню технології йогурту функціонального призначення із застосуванням композиції заквашувальних культур із лакто- й біфідобактерій з підвищеними антагоністичними й пробіотичними властивостями та комплексу біологічно активних речовин рослинного походження. Проведено медико-біологічну оцінку безпечності продукту.

 

664.6

П 34

Писарець, О.П.

            Удосконалення технології хлібобулочних виробів з використанням кукурудзяного борошна: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.18.01/ О.П. Писарець; М-во освіти і науки України,  НУХТ. - К., 2015. - 21 с: табл. - Бібліогр.: с. 17-19 Дисертація присвячена удосконаленню технології хлібобулочних виробів з використанням кукурудзяного борошна. В роботі досліджено хімічний склад та технологічні властивості кукурудзяного борошна обойного. Обгрунтовано технологічні заходи та способи приготування тіста з кукурудзяним борошном обойним, що забезпечують хорошу якість готових виробів.

 

Добавил: CNTB, 06.03.2017, в категорию Тематичні виставки
Просмотров: 824 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0