(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Цікаві новинки бібліотеки

Презентація цікавих книг з тематичної рубрики «З минулого - в майбутнє»

Друга частина тематичної рубрики присвячується цукровій галузі України періоду 20-21 століть.

Сподіваємося, що здобутки славетної галузі України не будуть забуті, і молоде покоління політиків, фахівців відродить цукрову галузь – «біле золото» України.

 

Ленченко Ф.І. Веселоподільський цукровий комбінат (про його «біле золото» та «Білі бараки»). – К.: Міленіум, 2017.- 220с.:іл.

 

Нещодавно фонд бібліотеки поповнився надзвичайно цікавою і цінною книгою Федора Ленченка  «Веселоподільський цукровий комбінат».

Ленченко Федір Іванович науковець, відомий громадський діяч, член Національної спілки краєзнавців України, достойний син Полтавської землі, дослідник  історії малої батьківщини, цукрової промисловості, цукрового заводу.

Зі слів автора, задум написати книгу про Веселоподільський цукровий комбінат він виношував не один рік. Книга спогадів – це монументальна праця, яка вражає багатством зібраного краєзнавчого матеріалу.

Веселоподільський цукровий комбінат був введений в дію в 1928 році.  Первісна виробнича потужність заводу була розрахована на переробку 12 тис. центнерів буряків на добу. Головні герої книги - односельці, трудівники цукрового комбінату - «золотий фонд», на якому в усі часи тримається держава. Матеріал праці так і згруповано за розділами: Веселоподільський цукрокомбінат, якому присвячено життя; спогади жителів робітничого поселення цукрокомбінату. Кожен персонаж, кожен запис спогадів – це жива історія зі світлими та тяжкими сторінками життя. Віддаючи шану землякам, автор присвячує книгу ветеранам Веселоподільського цукрового комбінату.

Закриття комбінату в 2008 році Федір Ленченко з гіркотою та болем в серці назвав «загибеллю промислового «Титаніка» Семенівки». Це біль людини-патріота України, патріота своєї справи. Сто років тому назад, за часів Української Народної Республіки влада визнавала виключну роль цукрової галузі в системі господарства.

За часів Української Народної Республіки  це питання стояло так: “Україна зобов’язана віднестися до своєї цукрової промисловості особливо дбайливо й обережно. Цукроварна промисловість самою природою віддана Україні в замін золотої валюти”.

Щиро вдячні Федору Ленченку за цінний подарунок бібліотеці. До речі, при підготовці праці Федір Ленченко користувався літературою з фонду нашої бібліотеки.

Добавил: CNTB, 26.04.2018, в категорию Презентація книги
Просмотров: 725 | Загрузок нет | Рейтинг: 3.0