(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Федосов С.Н. Инновационные упаковки пищевых продуктов

Сьогодні на презентації пропонуємо ознайомитися з книгою, яка присвячена актуальній галузі – упаковування товарів.

   

Федосов С.Н. Инновационные упаковки пищевых продуктов: монография/С.Н. Федосов, А.Е. Сергеева; Одесская национальная академия пищевых технологий.- Одесса: ТЭС, 2012.- 227 с.: ил. 

 

Розвиток пакування в країні відображає рівень життя її населення. Упаковка товарів та продуктів здатна значно покращити добробут, естетику людського життя.

Упаковка увійшла в наш побут як звичайне явище, разом з тим, це і дивна річ. Психологи свідчать, що 30 відсотків наших намірів купити товар чи продукт народжуються під впливом привабливої на вигляд та зручної у користуванні упаковки. В Україні сьогодні ця галузь швидко розвивається. На допомогу фахівцям пакувальної галузі працює наука, видавнича сфера забезпечує галузь спеціальною літературою, публікаціями.

Монографія підготовлена викладачами Одеської національної академії харчових технологій, призначена для спеціалістів, які працюють в галузі технології упакування харчових продуктів та студентів відповідної спеціальності.

Книга актуальна, цінна; в ній подаються сучасні світові технології упаковок, велика увага звертається на важливі проблеми галузі – екологічний аспект упаковувальних матеріалів, утилізація полімерних упаковок. Авторами науково опрацьований великий масив вітчизняної та зарубіжної літератури, останніх публікацій з даної галузі. Наклад праці складає всього 100 примірників.

Книга складається з п’яти розділів: активна упаковка харчових продуктів, системи активної упаковки харчових продуктів, інтелектуальні упаковки харчових продуктів, нанокомпозити в упаковці харчових продуктів, упаковка на основі  біополімерів, що розпадаються.

Матеріал розділу про активні упаковки має безперечну зацікавленість. При цій технології добавки вводяться не в продукт, а в матрицю полімерної плівки.

До числа систем активної упаковки харчових продуктів відносяться їстівні плівки на основі таких речовин, як гідроколоїди, полісахариди, екстракти водоростей, смоли, пектини, хітозан, білки. Інтенсивно розвивається в сучасному світі «інтелектуальна упаковка» - поглиначі кисню та вологи, газові датчики, індикатори часу та температури, біосенсори.

Широкі перспективи в якості харчової упаковки мають нанокомпозити – полімерні, крохмальні, целюлозні, полімолочні, білкові. Державні програми наукових досліджень та виробництва нанокомпозитних матеріалів розробляються у всьому світі. Лідерами в цій галузі є США, Японія, Китай, Південна Корея, Індія, Бразилія.    

 

Добавил: CNTB, 15.10.2018, в категорию Презентація книги
Просмотров: 693 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0