(044) 279 85 78
cntbhp@gmail.com

Хліб наш насущний

До професійного свята - Дня працівників харчової промисловості бібліотека презентує книгу

Хліб наш насущний. Використання хліба в українських обрядах і звичаях/упоряд. М. Ткач, Н. Данилевська. – Київ: Укр. Центр духовної  культури. – 2003.- 220 с.: іл.

 

«Першим був не Господь і не геній,

першим був –

простий чоловік.

Він ходив по землі зеленій

і між іншим хлібину спік».

 

Василь Симоненко  

 

 

Хліб... Творіння людини, без якого немислиме життя. Хліб – найбільш ємний в світі акумулятор життя, невтомна людська праця, сила  і міць людини. Хліб-воїн і хліб мирного часу... Яким тільки не буває хліб: і черствим, гірким, легким і надзвичайно тяжким. Пригадаймо слова Тараса Шевченка в поемі «Сон»:

 «... посилала мати

На цілу ніч працювати,

На хліб заробляти.

А я стою, похилившись,

Думаю, гадаю,

Як то тяжко той насущний

Люде добувають»

Любов до хліборобства – до справді святої справи, якою є випікання хліба, - іде з глибини віків і передається народом від покоління до покоління. Вінець праці хлібороба, що не терпить до себе легковажного ставлення. Творити хліб завжди доручали найсумліннішим, найзавзятішим, шанованим людям. Так було, так є, і так буде завжди. Народна мудрість говорить про хліб: «Як хліб буде, то й все буде».

Запропонована книга стане в пригоді етнографам, педагогам, студентам, хліборобам, всім шанувальникам українських традицій при підготовці професійних свят, українських обрядових заходів, сімейних свят та обрядів. Надзвичайно багатий матеріал з прикладами традиційного використання хліба як головного символу добробуту й життя людини в українському побуті, в народних  звичаях та обрядах календарного та родинного циклів.

Подано також нарис про історію створення і розвиток хлібопекарень, київських хлібокомбінатів NN1,2,4,6,9,10,11,12, Київського булочно-кондитерського комбінату. В 1996 році було створене відкрите акціонерне товариство «Київхліб», яке об’єднало хлібопекарські підприємства Києва та Київської області і дарують нам чудовий, запашний хліб.

 

Добавил: CNTB, 18.10.2018, в категорию Презентація книги
| Теги: Хліб наш насущний
Просмотров: 156 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0