(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Презентація нових надходжень бібліотеки Контроль якості продуктів харчування. Сенсорний аналіз

Основи сенсорного аналізу харчових продуктів: навч. посіб./О.Б.Ткаченко, Н.В. Каменева, Я.Г. Верхівкер та ін., ОНАХТ. – Одеса:ВД «Гельветика», 2020. - 304 с.: іл.

Навчальний посібник підготовлений колективом науковців-викладачів Одеської національної академії харчових технологій.

В передмові до видання відзначається, що в умовах жорсткої  конкуренції на вітчизняному та світовому ринках сенсорний аналіз стає важливим інструментом для контролю якості, безпечності продуктів харчування. На основі основних вимог та стандартів до продуктів харчування в посібнику визначені основні цілі сенсорного аналізу харчових технологій:виявлення відмінностей органолептичних властивостей в продуктах; опис органолептичних властивостей харчових продуктів для контролю розробки продукції та її якості; дослідження ринку, комунікацій; оцінка органолептичних властивостей харчових продуктів (відсутність дефекту та  відповідність стандартам;  вивчення взаємозв’язків між хіміко-фізичним складом та органолептичними властивостями харчових продуктів  та інші.

Навчальний  посібник укладено за розділами:

Розділ перший. Загальні положення та терміни сенсорного аналізу

Розділ другий. Сенсорний аналіз якості вин

Представлена класифікація вин, основні показники якості вин, особливості органолептичної оцінки винограду, особливості дегустації та проведення сенсорного аналізу вина.

В третьому розділі «Сенсорний аналіз соків та сік-містких напоїв» подається глосарій сокових продуктів, описані принципи класифікації, основні показники якості сокової продукції, правила дегустації , дефекти  органолептичних показників сокових продуктів.

Виписані сучасні напрямки розробок сокових продуктів.

Розділ четвертий. Сенсорний аналіз чаю та кави

Викладена порівняльна характеристика властивостей чаю та кави. Описані дефекти органолептичних показників чайних та кавових продуктів, а також сучасні напрями в розробках чаю та кави.

Розділ п’ятий. Сенсорний аналіз хлібобулочних виробів

Цікава інформація з історії хліба. Наприклад, перший хліб мав вигляд рідкої каші, зерно мололи, змішували з водою і так вживали. Почали випікати хліб близько 8000 років тому, в часи, коли знаряддя праці виготовляли з каменю. Саме слово «хліб»має давньогрецьке походження. Греки випікали свій хліб у спеціальних горщиках, які носили назву «клібанос».

Розділ шостий. Сенсорний аналіз м’ясних продуктів

Розглядаються питання: класифікація основних груп продуктів м’ясопереробної галузі, харчові добавки, основні органолептичні показники якості м’ясних продуктів, дегустація та сенсорний аналіз, фальсифікація м’яса  та продуктів.

В шостому розділі «Сенсорний аналіз рибних продуктів» подається інформація: класифікація основних груп продуктів рибопереробної галузі, основні органолептичні показники якості рибних продуктів, дефекти органолептичних показників рибних продуктів. 

Інформуємо користувачів, що у нашому фонді маємо національний стандарт з сенсорного аналізу

ДСТУ ISO 16657:2009. Аналіз сенсорний. Прилади. Стакани для дегустування оливкової олії (ISO 16657:2006, IDT).- Увед. вперше.- Чинний від 2001-01-01.- К.: ДП «УкрНДНЦ», 2018.- 4 с.

Стандарт установлює характеристики стакана, який використовують у сенсорному аналізі органолептичних ознак смаку та запаху неочищених оливкових олій для їхньої класифікації. Метод описує відповідний нагрівальний елемент, який використовують для досягнення та утримування належної температури під час аналізування.  

Дерндорфер Ева. Сенсорика. Как люди воспринимают продукты питания/пер. с нем.- Харьков: Гуманитарный центр, 2019.- 256 с.: ил.

ДСТУ ISO 16657:2009

Аналіз сенсорний. Прилади. Стакани для дегустування оливкової олії

(ISO 16657:2006,  IDT). - Вид. офіц. /УкрНДІ олій та жирів УААН. - Увед. вперше.-

Чинний від 2011-01-01

Стандарт установлює характеристики стакана, який використовують у сенсорному аналізі органолептичних ознак смаку та запаху неочищених оливкових олій для їхньої класифікації. Стакан не призначено для аналізування кольору або структури оливкових олій.

Добавил: CNTB, 27.04.2022, в категорию Презентація книги
Просмотров: 253 | Загрузок нет | Рейтинг: 5.0