(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

НА ІСТОРИЧНІЙ ХВИЛІ НАУКИ - МЕНДЕЛЄЄВ Д.І. ТА ХАРЧОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ

Дмитро Іванович Менделєєв (1834-1907) - геніальний російський вчений, серед найвідоміших його відкриттів – періодичний закон хімічних елементів. 

Своєю науковою творчістю збагатив багато галузей науки та техніки.

Серед цікавих знахідок цінного фонду нашої бібліотеки презентуємо огляд деяких видань, присвячених видатному вченому.

 

 

 

 

 

 

 

 

Иванов С.З. Д.И.Менделеев и пищевая промышленность //Труды Ленинградского технологического института пищевой промышленности. Том 2.- Ленинград, 1951.- с.40-45.

Розробку наукових проблем вчений  поєднував з впровадженням в практику нових методів виробництва, глибоко цікавився питаннями економіки, промисловості, в тому числі, і харчової.

В 1862 році в «Трудах Вольного экономического общества» була опублікована велика його праця «Оптическая сахарометрия», в якій викладена теорія та практика поляриметричних вимірювань та застосування їх в цукровій промисловості.         Відкриття «температури абсолютного кипіння» і до сьогодення являється теоретичною основою холодильної техніки, що широко застосовується в харчовій промисловості.  

Менделєєв мріяв про розвиток масового виробництва сирів, кондитерських виробів, харчових концентратів - згущеного молока, висловлював необхідність поставити на промислову наукову основу галузь виноробства.

 

Дмитро Іванович Менделєєв був талановитим лектором та вихователем наукової зміни.

З цією сторінкою діяльності вченого знайомить книга Д.И.Менделеев Избранные лекции по химии. – М.:Высшая школа, 1968. - 223 с. 

Учнями та послідовниками Менделєєва була плеяда видатних вчених в галузі фізики та хімії – Байков О.О., Кистяківський В.О., Тимірязєв К.А., Чугаєв Л.А. та інші.

Учнем Д.І.Менделєєва був видатний вчений-природознавець, основоположник геохімії і біогеохімії Володимир Іванович Вернадський, який з 1917 по 1921 рік жив і працював в Україні, перший Президент Академії наук Української РСР (1919-1921).

Бібліотека пропонує увазі книгу спогадів про Менделєєва

 

 

 

 

Д.И. Менделеев в воспоминаниях современников». -  Москва: Атомиздат, 1973. –  271 с.: фото.     

З 1907 по 1969 рік на знак пошани до великого вченого, його наукової спадщини в Москві проводилися «Менделєєвські з’їзди з загальної та прикладної хімії» (10 з‘їздів).

В фонді бібліотеки зберігаються три видання цих з’їздів:

 

 

 

 

 

 

 

Менделеевский съезд по общей и прикладной химии, VIII-ой. Секция химии и технологии пищевых продуктов. М.: Наука, 1958. – 111 с.

 

Менделеевский съезд по общей и прикладной химии, IX-ый. Секция химии и технологии пищевых продуктов. М.: Наука, 1965. -224 с.

 

Опарин А.И. Задачи биохимии в пищевой промышленности: доклад на пленарном заседении. – М.:Наука, 1965.-25 с.- (IX Менделеевский съезд по общей и прикладной химии)

 

Добавил: CNTB, 15.05.2017, в категорию Рідкісні книги
Просмотров: 788 | Загрузок нет | Рейтинг: 4.5