(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

663

Д53

Дмитриченко, М.И.

            Экспертиза качества и обнаружение фальсификации продовольственных товаров: Учеб. пособие/ М.И. Дмитриченко. - М., СПб., Н. Новгород, Воронеж, Ростов н/Д, Екатеринбург, Самара, К., Харьков, Минск: Питер, 2003. - 16- с.: рис., табл.. - (Учебные пособия). - Библиогр.: с. 150

Аннотация: Книга посвящена животрепещущнй проблеме современности- фальсификации и способпм распознавания подделок..

Категорія: Загальні питання харчової промисловості (тематичні списки) | Додав: CNTB, 09.01.2017

Незважаючи на те, що Україна входить до першої десятки світових лідерів за валовим виробництвом овочевої і баштанної продукції[5] та має значний експортний потенціал, сальдо зовнішньої торгівлі продукцією переробки овочів залишається від’ємним (у січні-липні 2012 р. – 15,2 млн дол. США, у 2011 р. - 48,8 млн дол. США, у 2010 р. – 13,1 млн дол. США, у 2009 р. – 48,1 млн дол. США).

 

Основними проблемами в овочепереробній галузі є відсутність у багатьох підприємств налагоджених зв’язків з постачальниками сировини та доступу до ринків збуту, висока енергоємність виробництва, низький рівень забезпеченості власними плодо- та овочесховищами для зберігання продукції протягом року та постійної підтримки виробничого процесу.

 

З метою розвитку овочівництва та овочепереробної галузі Кабінетом Міністрів України 31 жовтня 2011 р. було схвалено Концепцію розвитку овочівництва та переробної галузі, спрямовану на збільшення обсягів виробництва продукції овочівництва та переробної галузі шляхом залучення інвестицій та надання державної підтримки. Наразі триває розроблення на базі Концепції змін до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 р.

Анотація

 

Проаналізовано стан харчової промисловості України, розкрито її проблеми на етапі післякризового відновлення вітчизняної економіки. На основі аналізу продуктової структури імпорту продукції харчової промисловості в Україну визначено пріоритетні напрями стимулювання розвитку імпортозамінних виробництв для задоволення споживчого попиту на внутрішньому ринку України і забезпечення продовольчої безпеки держави.

 

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ІМПОРТОЗАМІННИХ ВИРОБНИЦТВ У ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

 

Розвиток харчової промисловості є важливим для задоволення споживчого попиту на внутрішньому ринку України і забезпечення продовольчої безпеки держави. Процеси реформування в агропромисловому комплексі привели до розширення асортименту і підвищення якості продовольчих товарів, але на сьогодні насичення споживчого ринку продуктами харчування відбувається частково за рахунок імпорту або переробки значної кількості імпортованої сировини.

 

Індекси промислового виробництва у харчовій промисловості у 2005‑2007 рр. були високими, суттєво перевищуючи середні показники по переробній промисловості (табл. 1). Існування стабільного попиту на продовольчі товари на внутрішньому та зовнішньому ринках зумовило незначне порівняно з іншими галузями падіння виробництва у кризові роки – якщо у переробній промисловості в цілому індекс промислового виробництва у 2009 р. становив 73,5 %, то у харчовій промисловості – 94,0 %. У 2010‑2012 рр. темпи зростання виробництва харчових продуктів та напоїв були невисокими (у 2011 р. – падіння на 0,6 %), що свідчить про повільне посткризове відновлення галузі.