(044) 279 85 78
cntbhpp@gmail.com

Ми вже побували на сніданку із знаменитим французьким імпресіоністом Клодом Моне. Пора пообідати. А який обід без першої страви? Рецепт улюбленого українського борщу було запропоновано в нашій рубриці «Харчові родзинки. Рецепт тижня». А сьогодні згадаємо найпопулярнішу першу страву - суп. Простий горщик або вишукану супницю  з паруючим духмяним супом можна побачити на численних натюрмортах. А деякі з супів прославилися в історії. Іспанський гаспачо в його сучасному вигляді з'явився завдяки Колумбу, який завіз до Європи з Південної Америки помідори і солодкі перці. Французький цибульний суп за легендою був придуманий королем Франції Людовіком XV. Фрідріх Великий особливо виділяв солодкий пивний суп.....

Категорія: Тема їжі в мистецтві | Додав: CNTB, 09.10.2016

Українська народна кулінарія багата обрядовими стравами та напоями. Свята та різноманітні урочистості завжди супроводжувалися спільними обідами. Усі народні звичаї по-своєму відтворились в кулінарії, у своєрідних стравах, більшість з яких готувалися лише на певні свята. У давньоруській літературі нерідко зустрічаються згадки про коровай. Коровай як обрядовий атрибут має глибокі традиції. Коровай - обрядовий хліб, поширений серед багатьох слов'янських народів. Особливе значення коровай має в українському весіллі.... 

Категорія: Харчові родзинки. Рецепт тижня | Додав: CNTB, 09.10.2016

Тут їли різнії потрави,

І все з поливяних мисок,

І самі гарнії приправи

З нових кленових тарілок:

Свинячу голову до хріну

І локшину на переміну,

Потім з підливою індик;

На закуску куліш і кашу,

Лемішку, зубці, путрю, квашу

Із маком медовий шулик.

Пять казанів стояло юшки.

А в чотирьох були галушки.

Борщу трохи було не з шість;

Баранів тьма була варених.

Курей, гусей, качок печених…

І ласощі все тілько їли,

Сластьони, коржики, стовпці,

Варенички пшеничні, білі,

Пухкі з кав’яром буханці;

Був борщ до шпундрів з буряками,

А в юшці потрух з галушками.

Потім до соку каплуни;

З отрібки баба-шарпанина,

Печена з часником свинина.

Крохмаль, який їдять пани.

І.П.Котляревський

Категорія: Харчові родзинки. Рецепт тижня | Додав: CNTB, 09.10.2016

Гарбуз називають справжнім природним полівітаміном і королем осені. Адже корисні речовини, що входять до його складу, зберігають свої якості навіть після термічної обробки. А гарбузове насіння саме по собі є джерелом корисних мінералів і поживних речовин. А ще - що важливо - гарбуз відноситься до розряду бюджетних продуктів.

Корисних властивостей у гарбуза багато, перерахуємо головні з них.

1. Знижує ризик розвитку онкозахворювань

Гарбуз багатий бета-каротином, котрі виявляють відмінні антиоксидантні властивості і захищають організм від......

Категорія: Цікаві факти | Додав: CNTB, 09.10.2016

Все новое – это давно забытое старое, и цветочный бум – не исключение. Например, цветами тыквы давным-давно лакомились коренные жители Южной Америки. В Японии с 7 века существует ритуал преподносить друг другу чашечки саке с плавающими в них лепестками хризантем, дабы отвести от человека несчастья и обеспечить ему долголетие. В древней «Римской кулинарной книге» упоминается о гладиолусах: их вкушали с солью и оливковым маслом. Настоящая мода на цветочную кулинарию появилась в Англии в 16-17 веках. В то время в почете у них была фиалка......

Категорія: Цікаві факти | Додав: CNTB, 09.10.2016

Практическое руководство для архитекторовъ, инженеровъ, техниковъ, строителей, домовладельцевъ и сельскихъ хозяевъ.- С.-Петербургъ: Изданіе К.Л. Риккера, 1896.- 104 с.

Категорія: Рідкісні книги | Додав: CNTB, 09.10.2016

Примъненіе и дъйствіе чистіхъ дрожжей в винодъліи/соч. проф. Ю. Вортмана: пер. с нем. В.Винеръ.- С.-Петербургъ: Изданіе А.Ф. Девріена, 1896. - 56с.,іл.

Категорія: Рідкісні книги | Додав: CNTB, 09.10.2016

Американські вчені дійшли висновку, що шоколад і вино можуть знищувати клітини ракових пухлин. Поряд з чорницею, часником, соєю та зеленим чаєм, червоний виноград і чорний шоколад сприяють боротьбі із страшною хворобою. «Вони дають ефект, який за дією можна порівняти з клітковою хіміотерапією»,- заявив автор дослідження, професор Каліфорнійського університету Уільям Лі.

                                                                   Харчова і переробна промисловість-2010.-№4.-С.31

Категорія: Цікаві факти | Додав: CNTB, 02.10.2016

Співробітники Йельського університету (США) довели, що людина, котра тримає в руці чашечку з гарячою кавою, не тільки виглядає добрішою, а й справді стає такою. Це твердження підтвердили кілька експериментів, проведенних дослідниками. Так учені стверджують: відчуття тепла чи холоду збільшують активність в інсулярній корі головного мозку, що відповідає за спілкування з людьми й довіру до них. Саме тому від температури залежить те, як ми сприймаємо інших людей, а також власна поведінка.

                                                                Харчова і переробна промисловість-2009.-№2-3.-С.31

Категорія: Цікаві факти | Додав: CNTB, 02.10.2016

Шоколад, чрезмерное употребление которого грозит закончиться для сладкоежки ожирением или диабетом, все же может принести организму и немало пользы. Группа ученых Кембриджского университета проанализировала данные более 100 тыс. пациентов и выяснила следующее: те, кто ест две и более плитки шоколада в неделю, на 37% реже подвергаются риску пополнить ряды людей, страдающих сердечно-сосудистыми заболеваниями. Шоколад снижает вероятность возникновения инсульта на 29% и помогает снизить давление.

                                                                                        Продукты и ингридиенты-2015.-№5.-С.46

Категорія: Цікаві факти | Додав: CNTB, 02.10.2016